(fot. UM Pszczyna)

PIK wyposaży szkoły w dystrybutory wody

gmina Pszczyna09.08.2019, 12:16

Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie przygotowuje kolejną partię dystrybutorów wody, w które wyposaży placówki szkolne gminy Pszczyna.

Akcja zapoczątkowana w 2014 r. spotkała się z entuzjazmem uczniów i ich rodziców. Uczniowie będą mogli korzystać nieodpłatnie i bez żadnych ograniczeń z dwóch wariantów temperatury: pokojowej ok. 18 st. i schłodzonej do temperatury 8-12 st. Jakość wody wodociągowej dostarczanej przez PIK jest na tyle wysoka, że pozwala na zasilanie dystrybutorów z sieci wodociągowej, eliminując w ten sposób droższe i bardziej kłopotliwe w użytkowaniu butle.

W tym roku szkolnym Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej przygotowuje dla pierwszoklasistów szkół podstawowych jeszcze jedną niespodziankę. Każdy z uczniów otrzyma estetyczny bidon. Przedsiębiorstwo w ten sposób włącza się w cykl działań pro ekologicznych mających na celu wyeliminowanie jednorazowych kubków. Należy też wspomnieć o innym ważnym aspekcie. Dystrybutory instalowane w szkołach przyczyniły się do znacznego ograniczenia przez uczniów napojów słodzonych w butelkowanych, najczęściej nieprzyjaznych dla środowiska opakowaniach jednorazowych.

Beata Hellwing, dyrektor SP nr 2 w Pszczynie potwierdza, że dystrybutory w szkołach to trafiona akcja, która łączy swobodny dostęp do zdrowej wody z edukacją ekologiczną. Od chwili uruchomienia w szkole dystrybutora znacznie zmniejszyła się ilość odpadów segregowanych, za wywóz których szkoła musi płacić. Jako ciekawostkę przedstawiła sytuację, gdy jej absolwenci zauważyli, że liceum, w którym kontynuują naukę, nie posiada „źródełka”, poprosili Komitet Rodzicielski o jego zakup.

(źródło: UM Pszczyna)

KK

T G+ F

Zobacz także

Stawki za wodę w gminie Pszczyna bez zmian
Stawki za wodę w gminie Pszczyna bez zmian
W basenach na os. Piastów zanurkują już w wakacje?
W basenach na os. Piastów zanurkują już w wakacje?
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie

Komentarze:

Władek 2019-08-19 godz. 13:28
Brawo PIK! Inicjatywa warta naśladowania!
treść:
autor:

SQL: 18