(fot. UM Pszczyna)

PIK dba o zdrowie pierwszoklasistów

Pszczyna03.09.2019, 11:11

Pierwszoklasiści rozpoczęli swoją długoletnią szkolną przygodę. Aby umilić im ten czas i przede wszystkim zadbać o ich zdrowie, Zarząd Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej w Pszczynie przekazał wszystkim pierwszoklasistom specjalne bidony na wodę.

W wielu szkołach w gminie Pszczyna dostępne są dystrybutory wody, z których uczniowie bez żadnych ograniczeń mogą korzystać z dwóch wariantów temperatury: pokojowej ok. 18 st. i schłodzonej do temperatury 8-12 st.

Zgodnie z obietnicą złożoną przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie tegoroczni pierwszoklasiści otrzymali bidony na wodę. Symbolicznego przekazania dokonali burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol i Prezes PIK, Wojciech Solik, którzy uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 19 w Brzeźcach i przekazali bidomy 16 uczniom.

Uczniowie nie kryli radości z prezentów, które zadbają o ich zdrowie i przyczynią się do dbałości o ekologię.

- Cieszymy się, że mogliśmy obdarować pierwszoklasistów bidonami. Mamy nadzieję, że dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia przez uczniów spożycia niezdrowych napojów wysokosłodzonych. W ten sposób dbamy również o środowisko naturalne, powoli eliminując jednorazowe, plastikowe butelki - mówi Wojciech Solik.

W 2014 r. Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie zainicjowało wyposażanie szkół podstawowych i gimnazja w dystrybutory wody. Akcja miała na celu zachęcenie dzieci do spożywania czystej i zdrowej wody zamiast wysoko słodzonych napojów gazowanych. Dzieci szybko przyzwyczaiły się do wystawionych na korytarzach „źródełek”. Dziś zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie wyobrażają sobie sytuacji, w której dystrybutory zniknęłyby z budynków szkół.

(źródło: UM Pszczyna)

KK

T G+ F

Zobacz także

Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią
Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią
Wspólnie śpiewali pieśni religijne
Wspólnie śpiewali pieśni religijne
Pszczyńskie siatkarki w półfinale Mistrzostw Śląska
Pszczyńskie siatkarki w półfinale Mistrzostw Śląska
Tylko w styczniu w Goczałkowicach przeprowadzono 44 kontrole palenisk
Tylko w styczniu w Goczałkowicach przeprowadzono 44 kontrole palenisk

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18