Pijany wjechał do rowu. Został ujęty przez innego kierowcę

Powiat23.11.2018, 10:17

Podejrzana jazda 57-letniego kierowcy zwróciła uwagę innego użytkownika drogi, który poinformował o zdarzeniu pszczyńskich policjantów. Czujny kierowca jechał za dziwnie wirującym volkswagenem aż do Goczałkowic. Tam nieodpowiedzialny kierowca zjechał z drogi wprost do przydrożnego rowu. Po przekazaniu go mundurowym okazało się, że miał prawie 1,4 promila alkoholu w swoim organizmie.

Zdarzenie odnotowano w środę po godz. 8.00. Policjanci pszczyńskiej drogówki zostali skierowani do Goczałkowic-Zdroju, gdzie przy drodze miał na nich czekać mężczyzna, który ujął nietrzeźwego kierowcę.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca passata jechał całą szerokością drogi. Mając problemy z utrzymaniem jednostajnego toru jazdy ostatecznie zakończył swoją podróż na łuku drogi. Nie zapanował bowiem nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Próbował kontynuować swoją jazdę, lecz zgłaszający to mu uniemożliwił. Zabrał jego kluczyki od auta, poinformował o wszystkim dyżurnego policji i zaopiekował się nim aż do przyjazdu patrolu drogówki.

Okazało się, że problemy niesfornego kierowcy były spowodowane jego niedopuszczalnym stanem świadomości. Policyjne urządzenie wskazało w jego przypadku 0,65 mg/l, co w przeliczeniu daje prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz o losie 57-latka będzie decydował sąd i prokurator.

Osobie, która powiadomiła pszczyńskich policjantów o swoich podejrzeniach, policja dziękuje za czujność. Dzięki przekazanej informacji stróże prawa mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. To przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Nowe zarzuty wobec pracownika telefonii komórkowej
Nowe zarzuty wobec pracownika telefonii komórkowej
Policja prowadzi wzmożone kontrole drogowe
Policja prowadzi wzmożone kontrole drogowe
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18