Pijany wjechał do rowu. Został ujęty przez innego kierowcę

Powiat23.11.2018, 10:17

Podejrzana jazda 57-letniego kierowcy zwróciła uwagę innego użytkownika drogi, który poinformował o zdarzeniu pszczyńskich policjantów. Czujny kierowca jechał za dziwnie wirującym volkswagenem aż do Goczałkowic. Tam nieodpowiedzialny kierowca zjechał z drogi wprost do przydrożnego rowu. Po przekazaniu go mundurowym okazało się, że miał prawie 1,4 promila alkoholu w swoim organizmie.

Zdarzenie odnotowano w środę po godz. 8.00. Policjanci pszczyńskiej drogówki zostali skierowani do Goczałkowic-Zdroju, gdzie przy drodze miał na nich czekać mężczyzna, który ujął nietrzeźwego kierowcę.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca passata jechał całą szerokością drogi. Mając problemy z utrzymaniem jednostajnego toru jazdy ostatecznie zakończył swoją podróż na łuku drogi. Nie zapanował bowiem nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Próbował kontynuować swoją jazdę, lecz zgłaszający to mu uniemożliwił. Zabrał jego kluczyki od auta, poinformował o wszystkim dyżurnego policji i zaopiekował się nim aż do przyjazdu patrolu drogówki.

Okazało się, że problemy niesfornego kierowcy były spowodowane jego niedopuszczalnym stanem świadomości. Policyjne urządzenie wskazało w jego przypadku 0,65 mg/l, co w przeliczeniu daje prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz o losie 57-latka będzie decydował sąd i prokurator.

Osobie, która powiadomiła pszczyńskich policjantów o swoich podejrzeniach, policja dziękuje za czujność. Dzięki przekazanej informacji stróże prawa mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. To przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Wypadek w Porębie: drzewo, dachowanie i pobyt w szpitalu
Wypadek w Porębie: drzewo, dachowanie i pobyt w szpitalu
Noga z gazu! Dziś prędkość sprawdza kilka patroli po sobie
Noga z gazu! Dziś prędkość sprawdza kilka patroli po sobie
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18