Piegi w bibliotece

28.11.2008, 13:26

Miedźna

Po raz kolejny w tym roku uczniowie szkół podstawowych spotkali się w Domu Socjalnym w Grzawie na gminnym konkursie pt.: „ W Kleksowej Akademii”, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej.Tym razem w rywalizacji brali udział uczniowie klas IV ze szkół z Frydka, Góry, Miedźnej, Studzienic oraz Woli (nr 1 i nr 2). Trzyosobowe drużyny musiały zmierzyć się z lekturą napisaną przez Jana Brzechwę – „Akademią Pana Kleksa”. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Irena Morcinek - kierownik Wypożyczalni w MPBP w Pszczynie, Maria Watoła – bibliotekarka z Zespołu Szkół w Woli, Marta Botor – bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Miedźnej i Renata Szweda – dyrektor GBP w Miedźnej.

Podczas konkursu zawodnicy odpowiadali na pytania za 2, 3, 4 i 5 punktów, na które udzielali wyśmienitych odpowiedzi. Rundy pytań były przedzielone zadaniami. Zadanie pierwsze polegało na rozszyfrowaniu zdań wypowiedzianych przez jednego z bohaterów książki – szpaka Mateusza. I tak: pod tajemniczymi słowami: „Aga, onik!” kryje się zawołanie: „Uwaga, balonik!”, a zdanie: ”Kolacja będzie przed szóstą” w języku Mateusza brzmiało: „acja ędzie ed óstą”. W kolejnym zadaniu drużyny musiały wymienić rodzaje dziur produkowanych w Fabryce Dziur i Dziurek. Między innymi znalazły się tutaj dziury w moście i w nosie, dziury w niebie czy też na łokciach. Największą frajdę uczestnikom, kibicom i organizatorom sprawiło ostatnie zadanie. Przedstawiciele drużyn zabawili się w naklejanie piegów, przy której to czynności okazało się, kto z zawodników charakteryzuje się największą zręcznością i pomysłowością. Tutaj zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z nr 1 Woli, którzy zdobyli aż 8 punktów, dzięki naklejeniu 16 piegów w czasie 3 minut. Szczególne uznanie należy się przedstawicielom szkół podstawowych z Miedźnej i z Woli, którzy wspaniale dopingowali wszystkim drużynom.

Konkurs zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej z Miedźnej, która łącznie zdobyła 29 punktów, drugie i trzecie miejsce przypadło szkołom z Woli – „dwójka” uzyskała 27 punktów, a „jedynka” 26. Na kolejnych miejscach znalazły się: Szkoła Podstawowa w Górze (25,5pkt.), Szkoła Podstawowa we Frydku (23,5 pkt.) i Szkoła Podstawowa w Studzienicach (22,5 pkt.). Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem i książką. Trzy szkoły, które zwyciężyły również zostały uhonorowane książkami. (Magda Maroszek)

agw

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Wakacje w bibliotece
Wakacje w bibliotece
Ferie w Bibliotece
Ferie w Bibliotece
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18