Pięć centymetrów od medalu

22.07.2007, 22:24

Pięć centymetrów zabrakło Bartłomiejowi Kempnemu do wywalczenia medalu mistrzostw Europy juniorów. Oszczepnik Iskry Pszczyna z wynikiem 72,51 m zajął czwarte miejsce w niedzielnym finale. Brązowy medalista, Thomas Smet z Belgii zakończył zawody z wynikiem 72,56 m...

Mimo że medal był tak blisko, to wynik jaki osiągnął Kempny w Hengelo jest rewelacyjny. Cel jaki zakładał sobie wychowanek Pawła Skupina przed europejskim championatem był awans do pierwszej ósemki.Zajął miejsce czwarte, które wielu sportowców przeklina. Bartłomiej Kempny jest jednak rok młodszy od rywali, którzy go wyprzedzili, więc za rok także będzie mógł startować w kategorii juniorów. Warto też podkreślić, że w eliminacjach lekkoatleta Iskry Pszczyna poprawił swój rekord życiowy. Posłał 800-gramowy oszczep na odległość 73,71 m.

Mistrzem Europy juniorów w rzucie oszczepem został Matthias De Zordo z Niemiec (78,59 m). Srebrny medal wywalczył Ukrainiec Roman Avramenko (75,24 m), zaś brązowy wspominany wcześniej Thomas Smet. Na 10. pozycji uplasował się z kolei drugi z Polaków, którzy awansowali do finału, Robert Szpak (67,58 m). (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)