(fot. UM)

PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury

Pszczyna29.05.2020, 06:42

Wśród 1182 podmiotów na 5948 złożonych wniosków do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura w sieci" znalazły się Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna. Na realizację programu „Kultura w sieci” pszczyńskie instytucje otrzymają w sumie 31 tys. zł.

- Pandemia koronawirusa spowodowała, że placówki kulturalne zaczęły poszukiwać nowych form kontaktu z mieszkańcami. Nasi instruktorzy przenieśli warsztaty do internetu. Dużym doświadczeniem była organizacja domowego koncertu na rzecz szpitala. Podobnych przedsięwzięć w sieci będzie zdecydowanie więcej. Zmienia się rzeczywistość. Nadal nie wiemy, jak długo będą obowiązywały ograniczenia dlatego systematycznie wzbogacamy naszą ofertę o nowe projekty - tłumaczy Michał Czernek, dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Na program "Wakacje w sieci, czyli zajęcia z PCKulem na wynos" ministerstwo przekazało 19 000 zł. To propozycja dla dzieci, na urozmaicenie codziennych zabaw w okresie wakacji. W ramach projektu pojawią się również przedsięwzięcia skierowane do seniorów i osób niepełnosprawnych, którzy ze względów bezpieczeństwa lub stan zdrowia pozostają w domach.

W okresie wakacyjnym zajęcia będą odbywały się 5 dni w tygodniu. W programie działania artystyczne, zajęcia kulinarne, fotograficzne, florystyczne i wiele innych. Specjalnie dla grupy wiekowej 65+ dedykowany jest cykl zajęć „Kultura w sieci” i zajęcia z gimnastyki oraz jogi.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna otrzymała 12 000 zł  na projekt pod nazwą „Dobra strona biblioteki”. Środki pozwolą na uruchomienie nowej strony internetowej.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej
Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej
Iść w stronę słońca... Powraca
Iść w stronę słońca... Powraca "Poezja i muzyka pod 13" w Pszczyńskim Centrum Kultury
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18