Pawłowice nie mają sobie równych

02.04.2008, 09:32

Pszczyna, powiat

Reprezentanci gminy Pawłowice okazali się najlepsi we wszystkich kategoriach podczas wczorajszych powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom”, organizowanych przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie.


W konkursie powiatowym wzięło udział 21 osób - reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu gmin (nie wystartował żaden reprezentant gminy Miedźna).
Młodzież miała za zadanie wypełnienie testu z wiedzy pożarniczej. Jak mówi Jacek Jonkisz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, która zajęła się przeprowadzeniem konkursu, poziom testu był średni, ale wymagał bardzo konkretnej wiedzy.

Młodzież musiała się zmierzyć m.in. z takimi pytaniami, jak: ile wynosi liczba spienienia piany ciężkiej, jaka jest wielkość nasad smoków ssawnych, co to jest dym, co oznacza skrót NRO, która zapora może być stosowana do zatrzymywania plamy oleju na rzece o prędkości przepływu nurtu do 2m/s?

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Bartek Nogły (SP Pawłowice), drugie - Adrian Kuś (SP Wisła Mała), trzecie - Dawid Banot (SP 1 Pszczyna). Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Maciej Skurzański (Gimnazjum Golasowice), drugie miejsce zajął Mateusz Grzechnik (PG 4 Pszczyna), trzecie - Piotr Wowra (GP 1 Pawłowice).

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był Mateusz Nogły z Pawłowic. Drugie miejsce zajęła Roksana Szatkowska z Golasowic, trzecie Damian Białas z Ćwiklic.

Wszyscy startujący otrzymali upominki, a zdobywcy miejsc I-III okazałe Puchary Burmistrza Pszczyny. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować nasz powiat na turnieju wojewódzkim.

ram

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

"Pożyczyli" sobie audi
Nie wchodzić sobie w drogę
Nie wchodzić sobie w drogę
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18