Paweł Sadza przedstawił zespół, z którym idzie do wyborów

Pszczyna01.10.2014, 12:06

O tym, że Paweł Sadza, starosta pszczyński będzie startował w tegorocznych wyborach na stanowisko burmistrza Pszczyny, informowaliśmy jako pierwsi. Wczoraj jego komitet - Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Sadzy - jako pierwszy w Pszczynie zainaugurował kampanię wyborczą.

Kandydat na burmistrza przedstawił zespół, z którym idzie do wyborów. W konwencji wyborczej, która odbyła się w hotelu Piano Nobile w Pszczynie wzięło udział blisko 70 osób. To kandydaci na radnych, którzy wystartują z KW Pawła Sadzy oraz ich rodziny i przyjaciele.

Paweł Sadza, kandydat na burmistrza Pszczyny podkreślał, że choć to jemu przypadła rola lidera komitetu, działania mają być wspólne, a siłą jego komitetu jest właśnie zespół. - Wszystko robimy wspólnie, to zasada naszego zespołu. Tylko działając jako drużyna, mamy możliwość wdrożenia wspólnej wizji dla naszej gminy. Program też będzie nasz wspólny, nie tylko nas, kandydatów do Rady Miejskiej i na burmistrza, ale wszystkich mieszkańców - mówił Paweł Sadza.

Program KW Pawła Sadzy będzie się opierał na pięciu głównych dziedzinach: bezpieczeństwo, komunikacja, inwestycje, edukacja i kultura. - Nasz program jest na etapie ukończenia, ale dołączymy do niego również projekty, które będą zgłaszać do nas mieszkańcy. Bo nasz program będzie pisany przez wszystkich mieszkańców naszej gminy. To zapewne będzie nas wyróżniać od innych komitetów. Nasza rolą jest wspierać głos mieszkańców - mówił Paweł Sadza.

Co za tym idzie, do każdego domu w gminie Pszczyna ma trafić ankieta obywatelska, w której będzie można wpisać swoje pomysły. Ankietę można też wypełnić poprzez stronę internetową www.pawelsadza.com

Kandydaci do Rady Miejskiej, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Pawła Sadzy:

- Grzegorz Kuczera, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie, radny miejski od kilku kadencji (okręg nr 1: Osiedle Stare Miasto i Śródmieście)

- Arkadiusz Gardiasz, pracownik Starostwa Powiatowego, politolog, wiceprezes Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu (okręg nr 3: część Osiedla Kolonia Jasna)

- Krystian Latko, wiceprezes Pszczyńskiego Uniwersytetu III Wieku (okręg nr 5: część Osiedla Piastów)

- Zbigniew Łebecki, właściciel Biura Rachunkowego, przez kilka kadencji był radnym powiatowym i wieloletnim przewodniczącym Komisji Samorządności (okręg nr 6: część Osiedla Piastów)

- Maciej Stieber, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, radny miejski, przewodniczący Komisji Gospodarki (okręg nr 7: Osiedle Daszyńskiego)

- Barbara Foltyn, dyrektorka LO w Gilowicach (okręg nr 8: Osiedle Piłsudskiego i Podstarzyniec)

- Bernadeta Sojka-Jany, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie (okręg nr 9: Osiedle Polne Domy i część Osiedla Powstańców Śląskich)

- Marek Dutkowski, skarbnik powiatu pszczyńskiego (okręg nr 10: część Osiedla Powstańców Śląskich)

- Anna Hat-Hassa, prezes UKS Plesbad Pszczyna (okręg nr 12: część Osiedla Stara Wieś i Osiedle Kępa)

- Tomasz Morkisz, były wieloletni prezes UKS Grobla Ćwiklice (okręg nr 18: część sołectwa Ćwiklice)

- Michał Ziebura, przedstawiciel Stowarzyszenia Dla Ziemi Pszczyńskiej, które walczyło, by w naszej gminie nie powstała kompostownia Remondisu (okręg nr 20: sołectwo Łąka)

- Agata Lisowicz-Wala, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, członek Rady Rodziców przy szkole w Wiśle Wielkiej (okręg nr 21: część sołectwa Wisła Wielka)

- Marta Wojciechowska, absolwentka UŚ w Katowicach na kierunku filologia polska (okręg nr 22 część sołectwa Wisła Wielka i sołectwo Wisła Mała)

- Leszek Kudła - nadsztygar i przedsiębiorca, który prowadzi niepubliczne przedszkole w Studzionce (okręg nr 23: sołectwo Studzionka)

Swojego poparcia Pawłowi Sadzy, jako kandydatowi na burmistrza Pszczyny udzielili m.in.
Elżbieta Bieńkowska – Komisarz Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług i wicepremier, Łukasz Piszczek – piłkarz Reprezentacji Polski i Borussii Dortmund, Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy, jeden z najlepszych menedżerów samorządowych, czy ksiądz Damian Suszka – proboszcz parafii w Kobiórze.

ram

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Złote Laury 2019 dla przedsiębiorców. Znamy zwycięzców
Złote Laury 2019 dla przedsiębiorców. Znamy zwycięzców
gorący temat
Paweł Sadza starostą, Krystian Szostak wicestarostą
Paweł Sadza starostą, Krystian Szostak wicestarostą
LKS Jawiszowice najlepszy wśród seniorów
LKS Jawiszowice najlepszy wśród seniorów
Kreatywne rękodzieło na rzecz hospicjum
Kreatywne rękodzieło na rzecz hospicjum

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18