Paulina Mika na podium!

29.03.2013, 11:10

Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach po raz jedenasty zaprosił do udziału w Festiwalu Piosenki Europejskiej. Z Pszczyny na przesłuchania pojechała Paulina Mika i zajęła II miejsce.

Celem Festiwalu jest popularyzacja języków obcych, dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie twórczości artystycznej, promocja Unii Europejskiej. W tym roku z województwa śląskiego zgłosiło się prawie 80 wokalistów. Jury, w skład którego wchodzili muzycy i językowcy, przez dwa dni przysłuchiwało się wykonaniom piosenek w języku francuskim, angielski, włoskim i hiszpańskim.
Po bardzo burzliwej naradzie wyłoniono 13 wokalistów, którzy w środę 27 marca wystąpili w koncercie laureatów. Z Pszczyny na przesłuchania pojechała Paulina Mika, reprezentująca Studio Piosenki i Rehabilitacji Głosu Voice Pless, ale szerokiej publiczności znana z udziału w wieczorach „Poezji i muzyki pod 13” oraz licznych koncertów charytatywnych. Zaśpiewała „I can`t make you love me” oraz „Je suis malade”i została zaproszona do udziału w koncercie laureatów.

Koncert odbył się w IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku – Chwałowicach. Na sali licznie zgromadziła się publiczność, czyli wokaliści i ich goście oraz młodzież licealna. Wśród 13 laureatów rozdano wyróżnienia i cenne nagrody: książki, gadżety, kursy językowe, kursy wokalne. Nasza wokalistka zajęła w tym konkursie II miejsce, co jest ogromnym osiągnięciem, zważywszy na bardzo wysoki poziom wszystkich wykonawców. Wspaniale dobrany repertuar, piękne wykonania, cudowne głosy młodych ludzi – to wszystko stanowiło świetną ucztę dla uszu i serca. Paulina zaśpiewała wzruszającą piosenkę z repertuaru Dalidy, akompaniował jej Daniel Kolarz. Otrzymała gromkie brawa. Zasłużone!

Organizatorami Festiwalu są Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Centrum Usług Językowych Albion i Alliance Française w Rybniku. Patronował mu również w tym roku europoseł Bogdan Marcinkiewicz.

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Zobacz także

Maria Mika z Żubrem Starosty Pszczyńskiego
Maria Mika z Żubrem Starosty Pszczyńskiego
PALF: Mika-show
PALF: Mika-show
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18