Patronem w 30. rocznicę pontyfikatu

20.10.2008, 12:38

Wola

W maju tego roku podczas sesji Rady Gminy podjęta została uchwała, która uprawomocniła wybór nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów. Szkoła otrzymała imię i prawo posiadania sztandaru. W ubiegły czwartek SP 2 dołączyła do wielkiej rodziny szkół noszących imię Jana Pawła II. Dokładnie w 30. rocznicę pontyfikatu papieża Polaka.
Dlaczego Jan Paweł II? SP to szkoła, do której uczęszczają uczniowie sprawni i niepełnosprawni. Tutaj uczy się ogromnej tolerancji, do której nawoływał papież, choć należy to rozumieć w odniesieniu do każdej sfery życia, również wyznaniowej. Zresztą wybór najlepiej tłumaczy cała społeczność szkolna, dla której Jan Paweł II jest symbolem człowieczeństwa, wielkim autorytetem i po prostu jest im bliski.

Wójt Bogdan Taranowski wraz z dyrektorką szkoły, Lucyną Laszczak i przewodniczącym RG, Stanisławem Karbowym dokonali odsłonięcia pamiątkowej tablicy. SP 2 ma też swój sztandar, na którym jednak nie znalazł się wizerunek Jana Pawła II. - Nie chcemy szafować jego obliczem – tłumaczyła jeszcze w maju dyrektorka szkoły. W miejsce loga (które trafi w godne miejsce) szkoły pojawił się herb papieski, na białym tle. Rewers pozostał bez zmian – godło Polski.

agw

T G+ F

1

1
1
1
1
1

Zobacz także

Lipa na 650. rocznicę
Lipa na 650. rocznicę
SP9KMQ upamiętniło 64. rocznicę wyzwolenia obozu
SP9KMQ upamiętniło 64. rocznicę wyzwolenia obozu
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku
28-letni graficiarz złapany na gorącym uczynku

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18