(fot. archiwum)

Patrol wodny uratował 40-letniego kitesurfera

Wisła Wielka01.08.2019, 09:38

Prąd wodny uniemożliwiał 40- letniemu miłośnikowi kitesurfingu bezpieczny powrót do ośrodka w Wiśle Wielkiej. Mężczyzna zdołał skontaktować się telefonicznie ze swoim kolegą, a ten powiadomił o sytuacji odpowiednie służby.

We wtorek, 30 lipca 40- letni mieszkaniec Zabłocia, pływając na swoim hydroskrzydle, w pewnym momencie zorientował się, że nastąpiło załamanie pogody. Mężczyzna nie był w stanie dotrzeć do brzegu. Zapobiegliwie zadzwonił więc do swojego kolegi, aby ten zaalarmował właściwe służby.

Na miejscu wyruszyli strażacy, odpowiedzialny za ten rejon bosman i pszczyńscy policjanci. Liczyło się każde wsparcie przy poszukiwaniu osoby, która według zgłoszenia, miała wpaść do wody.

Kilka kwadransów poszukiwań pozwoliło, żeby odnaleźć 40- latka. Mężczyźnie nic się nie stało. Nie miał żadnych obrażeń ciała i oznajmił, że nie potrzebuje pomocy medycznej.

Jak co roku, w okresie letnim, pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na wodnych terenach rekreacyjnych w powiecie pszczyńskim zapewniają policjanci z patrolu motorowodnego.

Wtorkowa akcja ratunkowa była pierwszą w tym sezonie.

(źródło: KPP Pszczyna)

KK

T G+ F

Zobacz także

Powstanie rowerowa trasa trzech jezior?
Powstanie rowerowa trasa trzech jezior?
Deszcz meteorów na niebie
Deszcz meteorów na niebie
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18