Patriotycznie w Beskidach z UKST „Diablak”

Powiat13.11.2018, 10:37

11 listopada w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” zorganizował dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko wycieczkę w Beskid Żywiecki.

Warunki pogodowe okazały się rewelacyjne – słoneczna pogoda, brak opadów, lekki wiatr. Idealnie, aby wybrać się  na wycieczkę w Beskidy. Zaplanowana trasa przyniosła uczestnikom wycieczki wiele niezapomnianych wrażeń. Turyści trasę rozpoczęli w Sopotni Wielkiej (Wodospad), skąd przez Kotarnicę udali się na Romankę (1366 m n.p.m.), a następnie po krótkim odpoczynku przez Przełęcz Pawlusią przeszli do schroniska na Rysiance. W schronisku grupa miała możliwość posilenia się, a następnie rozpoczęła zejście do Sopotni Wielkiej. W przepełnionym turystami schronisku punktualnie o godz. 12.00 odśpiewano hymn państwowy.

Ostatecznie trasa miała 15 km i 890 m przewyższeń. Dzięki tej wycieczce uczestnicy mogli podziwiać jesień w Beskidach w słonecznej odsłonie. Po około siedmiu godzinach wędrówki, licząc z odpoczynkami, grupa rozpoczęła powrót, by ostatecznie o 16.30 zameldować się w Pszczynie.   

Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona topografia obszaru wycieczki i pobliskich pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię Żywiecczyzny. Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po górach.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
18.11.2018 r. – wycieczka rodzinna w Beskid Śląski
09.12.2018 r. – wycieczka w Beskid Mały

Opiekunowie klubu:
Agnieszka Szczypka-Wojciech i Artur Wojciech

jack

T G+ F

Zobacz także

Zdobądź Giewont z DIABLAKiem
Zdobądź Giewont z DIABLAKiem
Diablak w drodze na Policę
Diablak w drodze na Policę
Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej
Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku
Miszong roztomajtych rzeczy, czyli wyprzedaż garażowa w Koszarach Ułańskich
Miszong roztomajtych rzeczy, czyli wyprzedaż garażowa w Koszarach Ułańskich
Złoty Talizman 2019. Znamy program!
Złoty Talizman 2019. Znamy program!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18