Paraliż komunikacyjny w Pszczynie - zdjęcia

Pszczyna11.09.2017, 09:52

W poniedziałek rano Pszczyna była całkowicie zakorkowana. Miasto nie może sobie poradzić z tak dużą liczbą samochodów.

Kolejki stojących w korkach samochodów ustawiały się na DK 1 (w stronę Bielska-Białej oraz w stronę Katowic), a także na ulicach Bielskiej, Żorskiej i Katowickiej.

 

Podobnej sytuacji należy się spodziewać w godzinach popołudniowych. 

Przypomnijmy, że na DK 1, na odcinku pomiędzy Piaskiem a Pszczyną prowadzone są prace związane z budową ekranów akustycznych. Nieprzejezdna jest ciągle droga (ul. Jeziorna)  do Goczałkowic-Zdroju.

Ale roboty drogowe nie są jedyną przyczyną korków w Pszczynie. Miasto po prostu nie może sobie poradzić z tak dużą liczbą samochodów. Problem ten będzie najpilniejszy do rozwiązania dla władz samorządowych kolejnej kadencji, bo obecne już nie zdążą.

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Korki w Pszczynie: co z opłatami na DK 1 i DK 81? GDDKiA odpowiada
Korki w Pszczynie: co z opłatami na DK 1 i DK 81? GDDKiA odpowiada
Blisko 100 tys. samochodów w powiecie!
Blisko 100 tys. samochodów w powiecie!
Czas na emeryturę
Czas na emeryturę
Ucieszą plażowiczów, zwalczą sinice?
Ucieszą plażowiczów, zwalczą sinice?
Protesty nic nie dają
Protesty nic nie dają
Zapisz się na Bieg Pawłowicki
Zapisz się na Bieg Pawłowicki
Nagroda kuratora oświaty dla pszczyńskich szkół
Nagroda kuratora oświaty dla pszczyńskich szkół
Młodzież z USA na wymianie w naszym powiecie
Młodzież z USA na wymianie w naszym powiecie

Komentarze:

los 2017-09-11 godz. 19:36
Niestety to zwiastuje koniec tej wiochy... Wątpię by już coś dało się zrobić. Spójrzcie na zdjęcia - auta 5 osobowe w 90% transportują 1 osobę (pomijam z oczywistych względów ciężarówki). Zagraciliśmy świat kolorowym złomem na kołach. W Pszczynie do tego króluje głupota połączona z pychą władzy i infrastruktura drogowo- kolejowa z PRL. Sytuacja jest skumulowana, do tego dochodzą wypadki, których wraz z wcześniej zapadającym zmrokiem oraz pogarszaniem się pogody będzie tylko więcej. Skrzyżowania śmierci, śiatła, korki, wszędobylskie zakazy, ciągle roboty drogowe, wiecznie zamknięte przejazdy. To już koniec. Lecą napisy końcowe. Copyrajt orajt.
Minutnik 2017-09-11 godz. 17:01
Pamiętajcie jeszcze o Reitwegu,który zamknięto, żeby sobie zrobić prywatną drogę. Kiedyś z Piasku do Pszczyny zajechało się w 5 minut, teraz dochodzi nawet do 50 minut.....
mieszkaniec 2017-09-11 godz. 15:45
... bo obecne władze samorządowe już nie zdążą. To nie, że nie zdążą. One po prostu tego nie chcą rozwiązać. Zero inicjatywy w tym temacie. A kolejne władze samorządowe to będą ci sami ludzie, tylko wybrani na nową kadencję, więc niech nie bajerują nas, że to nowe władze się tematem zajmą. Niech już teraz burmistrz i starosta zaczynają działać. A nie, że po wyborach zaczną od nowa, te same co 4 lata odgrzewane sprawy. Za każdym razem, odgrzewane od nowa. Burmistrz, starosta - DO ROBOTY.
Stanisław 2017-09-11 godz. 15:11
Treść została wysłana do moderatora, ponieważ jest niezgodna z regulaminem portalu.
gość 2017-09-11 godz. 14:26
Ludzie przesiądcie się na rowery,to że nie ma ścieżek rowerowych nie znaczy żeby na nich nie jeździć. Na rowerze przejedziecie szybciej.
mieszkaniec 2017-09-11 godz. 14:14
Pytanie, gdzie jest komunikacja miejska, którą Pan burmistrz Dariusz Skrobol obiecywał podczas wyborów? Wie może ktoś ile linii uruchomiono? "W oparciu o opracowany w 2014 r plan transportu lokalnego uruchomienie linii busowo-autobusowych, na siedmiu trasach po 12 kursów dziennie, komunikujących sołectwa i miasto".......
DDD 2017-09-11 godz. 13:11
Niestety, żeby to odkrecić potrzeba dziesięcioleci. Po pierwsze zrobić całą 1 bezkolizyjną (bez świateł) - tak jak w Tychach. Po drugie bezkolizyjne przejazdy pod torami. Po trzecie budowa komunikacji publicznej i ścieżek rowerowych. Po czwarte - obwodnice, ale tu będzie bardzo trudno, bo poprzednie władze stwierdziły, że nie ma takiej potrzeby i chyba tereny zostały zarezerwowane na budownictwo. Jedyną nadzieją (któtkookresową) jest budowa S1 Bielsko - Mysłowice. A najgorsze jest to, że ciągle znajduja się naiwniacy z miast budujący hacjendy pod Pszczyną. Wszyscy utkwimy w korkach, nie ma wyjścia. Co najmniej na 20 lat. Pszczyna stolicą korków i smogu, a burmistrz zajmuje się promocją w Radiu Katowice i gazetach (ostatnio podobno gmina wygrała jakiś konkurs Dziennika Zachodniego - w nie wiadomo czym). Żenada.
wiktor 2017-09-11 godz. 10:54
A skrzyżowanie śmierci DK1 - Polne Domy zbiera żniwo .
maciej 2017-09-11 godz. 10:52
Burmistrz , starosta i GDDKiA nie widzą problemu ...
treść:
autor:

SQL: 20