PALS reaktywacja!

24.01.2007, 17:58

Po dwóch latach przerwy wczoraj zostały wznowione rozgrywki w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki.

Liga ta powstała w 2002 roku. Od początku mecze rozgrywane były w Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach. Tam odbyły się trzy edycje, a wszystkie zakończyły się zwycięstwem zespołu Sokołów.

Kiedy w Goczałkowicach wybudowano halę, liga trafiła właśnie tam, ale zmieniła nazwę na Goczałkowicką Amatorską Ligę Siatkówki. W Goczałkowicach odbyły się dwie edycje (w sezonie 2004/05 mistrzem został zespół Niebieskich, zaś w 2005/06 Va Banque). Kolejny sezon (2006/07) już się nie dobył, ze względów na niekorzystny termin rozgrywania ligowych spotkań. Większość zespołów zrezygnowała z udziału w GALS.

Stąd też powstał temat wznowienia amatorskich rozgrywek siatkarskich w Pszczynie. Organizacją rozgrywek ponownie zajęli się: Janusz Kroll oraz Bolesław Żukowski, którzy teraz mają także dom pomocy Mieczysława Leśniaka.

Mecze PALS odbywają się we wtorki w sali SP 7 w Ćwiklicach. Do rozgrywek zgłosiło się pięć zespołów: Va Banque, White Team, Niebiescy, Studenty i Sokół. Zespoły najpierw rywalizować będą rundzie zasadniczej (każdy z każdym, mecz i rewanż).

Potem cztery najlepsze zespoły awansują do play-off. W I rundzie fazy pucharowej (półfinały), drużyny będą rywalizować do dwóch wygranych meczów. Finał oraz mecz o 3. miejsce odbędzie się już w hali MORiS-u w Pszczynie. Głównym trofeum za zwycięstwo w lidze będzie Puchar Burmnistrza.

W pierwszych pięciu kolejkach PALS drużyny rywalizują do dwóch zwycięskich setów. Od szóstej kolejki sezonu zasadniczego (pierwszej rundy rewanżowej) będzie obowiązywał już tradycyjny system – do trzech wygranych setów.

Organizatorzy PALS chcieliby serdecznie podziękować za pomoc w zorganizowaniu lig dyrektorce SP 7 w Ćwiklicach, Katarzynie Majewskiej oraz Andrzejowi Wojtanowiczowi.

Wyniki I kolejki:
Studenty - Va Banque 2:0 (25:19, 25:20)
White Team – Sokół 2:0 (25:19, 25:20)
Pauza: Niebiescy

Terminarz pierwszej części sezonu zasadniczego:
30.I Niebiescy – White Team (godz.18.15), Sokół – Va Banque (19.15), pauza: Studenty
6.II Studenty – Niebiescy (18.15), White Team – Va Banque (19.15), pauza: Sokół
13.II Niebiescy – Sokół (18.15), White Team - Studenty (19.15), pauza: Va Banque
20.II Va Banque – Niebiescy (18.15), Studenty – Sokół (19.15), pauza: White Team.

rin

T G+ F

Zobacz także

GIMP reaktywacja
GIMP reaktywacja
"Traktorzysta Pszczyński - reaktywacja!
Organizacja pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie
Organizacja pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie pszczyńskim
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie pszczyńskim
Pszczyna ma swój sztandar
Pszczyna ma swój sztandar
Nagrody dla sportowców. Zgłoszenia do 15 czerwca
Nagrody dla sportowców. Zgłoszenia do 15 czerwca

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18