PALP: Niedziela nie dla faworytów

03.07.2006, 13:19

PALP: Niedziela nie dla faworytówMimo słonecznej pogody pilkarze musieli zmagać się nie tylko z przeciwnikami, ale też i kałużą wody.

Przedostatnia kolejka Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej miała wręcz sensacyjny przebieg. Drużyny walczące o miejsca na podium solidarnie pogubiły punkty i o tym kto zdobędzie mistrzostwo, zadecyduje ostatnia kolejka.

XXI kolejka rozpoczęła się od walkoweru dla drużyny AZS Vein, ponieważ ich przeciwnicy – Japibud nie stawili się na zawody. Na drugim boisku zgodnie z planem odbył się pojedynek pomiędzy Cadi Carem a Katonem. Będąc bardziej dokładnym, zgodnie z planem było do około 25 minuty meczu. Walczący o mistrzostwo “Samochodziarze” wygrywali już 3:0. Potem przeciwnicy zdobyli szybko dwa gole, a następnie dołożyli jeszcze jednego i zrobił się remis. Mimo sytuacji z obu stron wynik do końca nie uległ zmianie. Po tym meczu wśród piłkarzy Cadi Caru nastała nerwowa atmosfera, bo remis był dla nich koniec marzeń o mistrzostwie ligi.

Kiedy kończyła się batalia CC z “Katonami” na pierwszym boisku rozpoczął się mecz Mieszka z ZRB Krawieczek. Spotkanie to przypominało pamiętny “mecz na wodzie” z 1974, kiedy to we Frankfurcie RFN grał z Polską. Na jednej z połów była wielka kałuża wody, która skutecznie uniemożliwiało rozwinięcie skrzydeł obu drużynom. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. W drugiej części gry (atakując na “wodną”połowę) lepiej zaprezentowali się “Budowlańcy”, którzy wygrali 3:1. Tą porażką, Mieszko “zapewnił” sobie brązowy medal PALP-u.

Na koniec wczorajszej kolejki odbył się mecz, który mógł rozwiać wszystkie wątpliwości. Zakładając, że Instalbud zdobędzie komplet punktów ze Starą Wsią, zapewniłby sobie mistrzostwo ligi. Już w pierwszej połowie wielkiej szansy nie wykorzystał Łukasz Kubiczek, który przestrzelił rzut karny. Niewykorzystane okazje się mszczą, dlatego prowadzenie objęła Stara Wieś. W drugiej odsłonie dwie bramki zdobyli “Instalbudowcy” i w tym momencie jedną nogą byli mistrzami ligi. Błąd bramkarza tej drużyny wykorzystali piłkarze ze Starej Wsi i znowu był remis, a mistrzostwo sprawą otwartą, bo wynik 2:2 utrzymał się do końca meczu. I o tym kto będzie mistrzem zadecyduje ostatnia kolejka. Cadi Car zagra z AZS Vein, a Instalbud z ATS Jakub. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Komplet wyników XXI kolejki:

Cadi Car – Katon 3:3 (2:0)
Gole: Tomasz Paszek (2), Błażej Cieśla (Cadi Car) oraz Tomasz Wieczorek (2), Łukasz Kędzior (Katon)

ZRB Krawieczek – Mieszko 3:1 (0:0)
Gole: Dawid Tendera (2), Grzegorz Krawieczek II (ZRB) oraz Łukasz Mika (Mieszko)

Stara Wieś – Instalbud 2:2 (1:0)
Gole: Grzegorz Pośpiech, Mateusz Jarząbek (Stara Wieś) oraz Marian Wrona, Krzysztof Styrnol (Instalbud)

AZS Vein – Japibud 5:0 (wo)

Bosch Service/Halmax – The Poligoners 5:0 (wo)