PALP: Kolejny remis na szczycie

25.09.2006, 15:15

Szlagierowo zapowiadał się mecz piątej kolejki mistrza ligi: Hotelu Imperium z wicemistrzem: Cadi Carem.

Początek spotkania należał do “hotelarzy”. Ich przewaga została udokumentowana golem Marka Chrapkiewicza. Po kilku minutach do głosu zaczęli dochodzić jednak rywale. Posiadali przewagę w polu, z której jednak nic nie wynikło, a wybijanki mistrza przynosiły oczekiwane skutki.
Na drugą połowę “samochodziarze” wyszli z mocnym postanowieniem wygranej w tym meczu. I nie były to wcale odległe nadzieje, bo tego dnia Hotel grał bardzo słaby mecz. Mimo to w drugiej części gry zdołali podwyższyć wynik na 2:0. Bramkarz CC, Marek Kloc sygnalizował zagranie ręką przeciwnika, czym... uśpił swoich kolegów z obrony, a tym samym ułatwił zdobycie gola przez Sebastiana Krawczyka.

W tym momencie wydawało się, że Cadi Car nie odrobi straty dwóch bramek. Ambicja i wola walki do końca przyniosła jednak oczekiwany skutek. Bramkę kontaktową zdobył Tomasz Paszek, a kilka minut przed końcem meczu wyrównał Maciej Grygier (przed tygodniem także jego bramka w ostatnich minutach zadecydowała o remisie z Mieszkiem).

W rozgrywanych przez dwa dni spotkaniach piątej kolejki pierwszej porażki doznał lider rozgrywek, Japibud. Była to bardzo bolesna przegrana, bo aż 0:5 ze Starą Wsią. Posiadający niemal przez całe spotkanie Mieszko dopiero w ostatnich minutach meczu z ATS Jakub zdobył gola dające tylko jeden punkt za remis 3:3. Nowym liderem rozgrwek został Hotel Imperium. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Komplet wyników V kolejki:
Termex/Banany – Katon 5:2 (1:0)
Gole: Wojciech Wojtala (3), Jacek Krętosz, Michał Świerkot (Termex/Banany) oraz Rafał Mąka, Dariusz Witczak (Katon)

Japibud – Stara Wieś 0:5 (0:1)
Gole: Mateusz Jarząbek (2), Józef Pojda (2), Grzegorz Pośpiech

Mieszko – ATS Jakub 3:3 (2:3)
Gole: Łukasz Mika (2), Dawid Gruszka (Mieszko) oraz Maciej Kucharzewski (2), Rafał Drzyzga (Jakub)

Cadi-Car – Hotel Imperium 2:2 (0:1)
Gole: Tomasz Paszek, Maciej Grygier (Cadi-Car) oraz Marek Chrapkiewicz, Sebastian Krawczyk (Hotel Imperium)

Debeciarze – DeJaVu 4:2 (2:1)
Gole: Mirosław Kotas (3), Marek Lasota (Debeciarze) oraz Grzegorz Biegier, Andrzej Mulawa (DaJaVu)

Elwo – ZRB Krawieczek 2:1 (1:0)
Gole: Rafał Kościelny, Marek Kotas (Elwo) oraz Marcin Jaromin (ZRB).

Następna seria spotkań odbędzie się już w środę i czwartek na stdionie Leśnym.