PALP: Kolejka na raty

28.05.2006, 14:31

PALP: Kolejka na ratyTomasz Wala (na pierwszym planie) zdobył w 16 kolejce trzy gole.

Już w czwartek rozpoczęła się XVI kolejka Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Zainaugurowało ją spotkanie na szczycie tabeli, czyli mecz lidera, Cadi Caru z wiceliderem Mieszkiem. Do przerwy prowadzili zawodnicy tej drugiej drużyny, ale w drugiej połowie „samochodziarze” udowodnili kto rządzi w lidze. Zaaplikowali swoim rywalom aż pięć goli i mecz zakończyli zwycięstwem 5:1.

W wyniku porażki Mieszka i wygranej w swoim spotkaniu drużyny Instalbudu (z Katonem 7:1), na drugą pozycję wskoczyli właśnie oni. Największą niespodziankę w tej serii spotkań zrobili jednak piłkarze Japibudu. Zremisowali z ATS Jakub 4:4. Po pierwszych 20 minutach sensacja wisiała w powietrzu, bo beniaminek wygrywał 3:1.

W ostatnich meczach Stara Wieś zremisowała z AZS Vein 1:1, natomiast najłatwiej w tej kolejce punkty zdobyła ekipa ZRB Krawieczek, która otrzyma walkower za mecz z Poligoners"ami (nie stawili się na spotkaniu). (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Komplet wyników XVI kolejki:

Cadi Car – Mieszko 5:1 (0:1)
Gole: Maciej Grygier (2), Marcin Dudziak, Dawid Otremba, Józef Bałuch (Cadi Car) oraz Łukasz Mika (Mieszko)

Instalbud – Katon 7:2 (4:1)
Gole: Tomasz Wala (3), Adam Wala, Łukasz Kubiczek, Adrian Krawczyk, Tomasz Kroczek (Instalbud) oraz Tomasz Wieczorek (2, Katon).

AZS Vein – Stara Wieś 1:1 (1:1)
Gole: Jacek Mrzyk (Vein) oraz Robert Jarząbek

ATS Jakub – Japibud 4:4 (1:3)
Gole: Przemysław Dziadek (2), Andrzej Górny (2, Jakub) oraz Zdzisław Nycz (2), Marcin Cepok, samobójcza (Japibud)

ZRB Krawieczek – Poligoners 5:0 (wo).