PALF: Szczyt dla lidera

18.09.2006, 15:19

Dzień po lidze na trawie” Mieszko czekał kolejny mecz na szczycie. Tym razem w lidze na asflacie” z Hotelem Imperium.

Liderzy w trzech pierwszych kolejkach nie stracili nawet gola, a rywali odprawiali z bagażem kilku bramek. Z kolei Mieszko, po dwoch zwycięstwach, przed tygodniem poniósł niespodziewaną porażkę z Termexem. Jest to jednak jedna z niewielu drużyn w lidze, która może nawiązać wyrównaną walkę z “hotelarzami”.

I tak to właśnie wyglądało. Od pierwszych minut był to pasjonujący pojedynek. Systuacji do strzelenia bramek nie brakowało, ale tylko dwukrotnie wpadła on do siatki. Prowdzenie za sprawą Macieja Majewskiego uzyskali liderzy. Chwilę później wyrównał Wojciech Pater.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienil, ale więcej determinacji mieli w sobie piłkarze Mieszka. Co jakiś czas pod świątynią Marka Kempy dochodziło do podbramklowych spięć, ale popularny “Semper” znakomicie bronił, a w innych przypadkach celowniki piłkarzy Mieszka były nieco rozregulowane.

Mistrz ligi 2006 jak bokser znokautował swojego rywala. Rzut rożny wykonywał Mieszko, ale “hotelarze” wyprowadzili kontrę. Koronkową akcję (trzy podania z pierwszej piłki) zakończył golem Łukasz Kubiczek. Mieszko do końca walczył o zmiane wyniku, ale nie udało się już znaleźć sposobu na bramkarza Hotelu.

Śmiało można powidzeć, że to był pechowy weekend dla pilkarzy Mieszka. Najpierw gol w ostatnich sekundach meczu z Cadi Carem pozbawił ich trzech punktów w PALP-ie. Dzień później w meczu na szczycie PALF-u zasłużyli przynajmniej na punkt, ktorego jednak nie zdobyli...

Trwa dobra passa Termexu. W zeszłym tygodniu pokonali czwarty zespół poprzedniego sezonu, Mieszko. W tej kolejce “termexom” uległ brązowy medalista, Poligoners. Dobra serię kontynuują także Szybkie Banany. Dzięki zwycięstwu nad Prodrexem umocnili sie na pozycji wicelidera.

W ostatnim meczu IV kolejki, pomiędzy OKS Żubry a LMB Rutgers kibice nie doczeklai się goli. Jest to pierwszy bezbramkowy wynik w tym sezonie. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Komplet wyników IV kolejki:

Fa-Kt – Kilers 6:1 (2:0)
Gole: Bartosz Prax (3), Paweł Baca, Krzystzof Folek, Grzegorz Zbijowski (Fa-Kt) oraz Arkadiusz Słabaszewski (Kilers)

Termex – Poligoners 5:2 (1:1)
Gole: Mateusz Kania (2), Wojciech Wojtala (2), Michał Świerkot (Termex) oraz Miłosz Osiński, Dariusz Komander (Poligoners)

Hotel Imperium – Mieszko 2:1 (1:1)
Gole: Maciej Majewski, Łukasz Kubiczek (Hotel Imperium) oraz Wojciech Pater (Mieszko)

Komet – ATS Jakub 0:3 (0:1)
Gole: Maciej Grygier (2), Dawid Otremba

Szybkie Banany – Prodrex 3:1 (2:0)
Gole: Sebastian Musiolik Sebastian (2), Kamil Paliczka (Sz.B.) oraz Piotr Niemiec (Prodrex)

Relaks Katon Pub – Bayern Czechowice 3:3 (0:2)
Gole: łukasz Kędzior, Artur Pękała, Grzegorz Widłok (Relaks) oraz Grzegorz Grolik (3, Bayern)

OKS Żubry – LMB Rutgers 0:0.

rin

T G+ F

Zobacz także

PALF: Srebro dla Jakubów
PALF: Srebro dla Jakubów
PALF: Remis lidera
PALF: Remis lidera
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18