Otwarcie przedszkola dopiero w przyszłym roku

Góra06.12.2018, 12:36

Przedszkolaki z sołectwa Góra jeszcze przez kilka miesięcy będą musiały uczęszczać do placówek w ościennych miejscowościach.

Pierwotnie rozbudowa Gminnego Przedszkola w Górze miała zostać ukończona 16 sierpnia br. Termin nie został dotrzymany przez firmę i dzieci od września są dowożone do innych placówek. Planowo do istniejącego budynku miał zostać dobudowany pawilon z trzema nowymi salami zabaw dla dzieci oraz zapleczem. Nowa część już stoi, jednak nie jest gotowa. Kilka tygodni temu prace na terenie budowy zatrzymały się. Wszystko w związku z problemami wykonawcy inwestycji – Wielobranżowego Zakładu Usługowego Antoniego Czerneckiego z Tychów. Gmina zmuszona była wypowiedzieć umowę firmie. Teraz konieczne jest ponowne przeprowadzenie przetargu i wyłonienie nowego wykonawcy, który dokończy realizację inwestycji.

W poniedziałek, 26 listopada odbyło się spotkanie wójta gminy Miedźna, Jana Słoninki z dyrektorem przedszkola w Górze oraz rodzicami. – To zrozumiałe, że rodzice czują się zaniepokojeni. Jest to bardzo trudna sytuacja. 27 listopada spotkałem się z kierownikiem inwestycji na terenie przedszkola, przyjrzałem się jak to wygląda. Podjąłem rozmowy, aby szybko i sprawnie znaleźć firmę, która dokończy roboty – mówi wójt, Jan Słoninka.

Zanim prace zostaną wznowione konieczne jest najpierw sporządzenie protokołu inwentaryzacji. Sama inwentaryzacja potrwa około dwóch tygodni. Natomiast na dokończenie robót potrzeba około miesiąca. Dodatkowo kolejne dwa tygodnie zajmie odbiór. – Myślę, że realny termin oddania obiektu do użytku to początek lutego – mówi Jan Słoninka.

Reklama

Reklama

man

T G+ F

Zobacz także

Czy wystarczy miejsc w przedszkolach?
Czy wystarczy miejsc w przedszkolach?
W Studzionce powstanie sześć sal przedszkolnych
W Studzionce powstanie sześć sal przedszkolnych
W świecie, w którym małe jest piękne
W świecie, w którym małe jest piękne
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20