Życzenia pracownikom ośrodka złożył wójt gminy Franciszek Dziendziel

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pawłowicach świętuje ćwierćwiecze

Pawłowice02.07.2015, 10:45

1 lipca 1990 roku w gminie Pawłowice powstał Ośrodek Pomocy Społecznej. Wcześniej zadania związane z pomocą społeczną podlegały służbie zdrowia, jednak po reformie przekazano je gminom.

Jego siedziba od samego początku znajdowała się przy ul. Górniczej 26. Kadrę stanowiło pięciu pracowników (kierownik, księgowa i trzech pracowników socjalnych). Początkowo pomoc społeczna dotyczyła osób starszych i żyjących w niedostatku, w tym głownie dotyczyła pomocy finansowej.

Przez lata model pracy ośrodka pomocy społecznej zmieniał się, przybywało zadań, zmieniał się cel działalności. Dziś OPS to jednostka, która przede wszystkim wspiera osoby znajdujące się w trudniej sytuacji rodzinnej, osobistej czy materialnej. Pomaga ludziom samodzielnie pokonywać trudności i przezwyciężać problemy będące skutkiem np. bezrobocia, uzależnienia, ciężkiej choroby czy przemocy w rodzinie. Wypłata świadczeń pieniężnych jest kontynuowana, jednak nie stanowi ona podstawy działalności.

Dzisiaj OPS Pawłowice to jednostka zatrudniająca 17 osób, realizujących szereg zadań, również dotowanych ze środków unijnych. Przez 25 lat nieprzerwanie kieruje nią dyrektor Grażyna Kaczmarczyk.

UG Pawłowice

 

Reklama

Reklama

 

az

T G+ F

Zobacz także

Paczki żywnościowe dla potrzebujących w gminie Goczałkowice-Zdrój
Paczki żywnościowe dla potrzebujących w gminie Goczałkowice-Zdrój
Jak dojechać do
Jak dojechać do "klasztorku"?
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

MIESZKANIEC 2015-07-23 godz. 15:50
Świetna placówka. 17 pań, które zajmują się tylko tym żeby nikomu nic nie dać. Jak piszecie w swoim artykule kiedyś było tylko pięć pań dziś jest siedemnaście. Tak naprawdę ośrodek ten istnieje tylko dla jego pracowników, a nie dla ludzi biednych. Zasiłki dla osób ubogich zostały zredukowane do 50% tego co przewiduje ustawa. W ten oto sposób osoba, której przysługuje 300 zł zasiłku dostanie 150 zł. Dlaczego Gmina Pawłowice i Ośrodek Pomocy Społecznej oszczędza na najbiedniejszych, a buduje Centra Kultury za 20 mln. zł? Odpowiedź jest prosta ludzie biedni nie mają w tym kraju prawa głosu, gdyż muszą myśleć jak przeżyć za 3 zł dziennie. Dlatego nie wierzcie gdy ktoś pisze: "Dziś OPS to jednostka, która przede wszystkim wspiera osoby znajdujące się w trudniej sytuacji rodzinnej, osobistej czy materialnej." bo to kłamstwo. Zdanie to powinno brzmieć: Dziś OPS to jednostka, która przede wszystkim wspiera osoby w nim zatrudnione.
treść:
autor:

SQL: 20