OSP Pszczyna bez siedziby

13.05.2010, 11:01

Pszczyna

- To jedno z najlepszych miejsc, które nam gmina zaproponowała – powiedziała o nowej lokalizacji siedziby OSP Pszczyna jej prezes, Iwona Kwiatkowska.


W porządku obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej znalazł się projekt uchwały, na podstawie którego radni zdecydowali o przekazaniu 50 tys. zł na adaptację pomieszczeń na garaże i zaplecze socjalne OSP Pszczyna. Jednostka z dotychczasowej siedziby w stajniach książęcych musiała się wyprowadzić, bo trwa tam remont. Gmina zaproponowała na nową siedzibę garaże obok wieży ciśnień.

Mirosław Kobiór, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pytał, czy nie można było znaleźć czegoś lepszego dla pszczyńskich strażaków. - Oglądaliśmy to miejsce i muszę powiedzieć, że to makabra. OSP działa prężnie, gdzie będą młodzież szkolić? Dojazdu tam nie ma, a na 50 tys. zł na pewno się nie skończy. Czy musimy akurat tam inwestować? Czy nie lepiej poszukać czegoś lepszego? - pytał M. Kobiór.

Burmistrz Krystian Szostak wyjaśniał, że gmina liczyła na pomieszczenia przy pogotowiu ratunkowym, jednak negocjacje się nie powiodły, szukano więc rozwiązania korzystnego ze względu na lokalizację. - To pomieszczenie jest własnością PTBS-u. Można odnieść wrażenie, że to zła lokalizacja, ale koncepcja architektoniczna jest już gotowa i wynika z niej, że należy dobudować od ul. Bogedaina bramy wjazdowe. Dojazd do budynku zostanie zabezpieczony. Nie będzie uciążliwości dla mieszkańców, bo syreny będą włączane na obrzeżach miasta – mówił burmistrz. Dodał też, że gmina szukała innej lokalizacji, np. w LOK-u lub budynkach Spółdzielni Handlowej, ale to nie są obiekty gminy, trudno więc byłoby w nie inwestować.

Obawy rozwiała wypowiedź prezes OSP Pszczyna, Iwony Kwiatkowskiej. - To jedno z najlepszych miejsc, które nam pan burmistrz zaproponował. Nie widzę takiej możliwości, żeby OSP Pszczyna nie miała siedziby w centrum miasta – podkreśliła. A radni na przekazanie środków na adaptację pomieszczeń na potrzeby jednostki się zgodzili. (źródło: Gazeta Pszczyńska”)

ram

T G+ F

Zobacz także

OSP Pszczyna futsalowym mistrzem!
OSP Pszczyna futsalowym mistrzem!
Zwycięstwo OSP Pszczyna
Zwycięstwo OSP Pszczyna
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18