OSP Piasek spieszyło z pierwszą pomocą

Piasek23.10.2014, 10:37

Od czwartku 9 października do niedzieli 12 października br. na terenie powiatu bielskiego rozgrywane były I Otwarte Mistrzostwa Śląska w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Strażaków Ochotników. Z dobrej strony pokazali się strażacy z Piasku.

W zawodach wzięło udział 17 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z województw śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego.

Mistrzostwa rozpoczęły się w czwartek szkoleniem doskonalącym dla strażaków z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Od godz. 22.00 tego samego dnia 6-osobowe drużyny rozpoczęły rywalizację od dwóch epizodów zadań nocnych, których symulacje odbywały się w Kalnej i Bielsku-Białej Leszczynach (pierwszy epizod) oraz w Wilkowicach i Mesznej (drugi epizod).

Kolejne trzy zadania miały miejsce w Godziszce, Bystrej i Szczyrku drugiego dnia mistrzostw. W godzinach wieczornych i nocnych na boisku szkolnym w Kozach odbył się pokaz praktyczny przyjmowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Trzeci dzień to zmagania w klasyfikacji sprawnościowej na strażackim torze przeszkód w Rybarzowicach nad rzeką Żylicą, połączone z testem z zakresu wiedzy pożarniczej.

Podsumowanie i zakończenie odbyło się w sobotę w Parku Lotniczym w Kaniowie, gdzie zostały wręczone świadectwa, dyplomy i nagrody dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali to przedsięwzięcie.

Zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w konkurencji sprawnościowej zwyciężyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobiernic.

OSP Piasek w składzie: Marek Głombek, Krzysztof Lasek, Andrzej Kret, Mateusz Kret, Dariusz Kłóska, Mateusz Lukasek zajęła 6 miejsce.

Organizatorami Mistrzostw były Ochotnicze Straże Pożarne z Bystrej i Rybarzowic, przy ścisłej współpracy z Komendą Miejską PSP w Bielsku-Białej i Komendą Wojewódzką PSP w Katowicach.

 (źródło: OSP Piasek)

jack

T G+ F

Zobacz także

Nowy wóz dla OSP z Golasowic
Nowy wóz dla OSP z Golasowic
Rozstrzygnięto konkurs
Rozstrzygnięto konkurs "Powódź 2010": OSP Piasek wśród laureatów
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

michał 2014-10-24 godz. 11:58
brawo ratunek życia bezcenne.
nick 2014-10-24 godz. 09:42
gratulacje
treść:
autor:

SQL: 18