Osiem medali Mistrzostw Śląska

02.04.2008, 09:57

Z dorobkiem 8 medali wrócili z Mistrzostw Śląska Juniorów i Młodzików pszczyńscy badmintoniści.

W Dąbrowie Górniczej najlepiej wypadł Miłosz Wiktorczyk (LO „Chrobry”). W grze deblowej wraz z Wojciechem Wilkoszem (ZZRol.) wygrali całe zawody. W grze singlowej musiał zadowolić się medalem srebrnym - odnowiona kontuzja uniemożliwiła mu rozegranie meczu finałowego.

Duże powody do zadowolenia mają także siostry Strąk. Zarówno Martyna (młodziczka), jak i Weronika (uczennica PG 1) zostały mistrzyniami w grach podwójnych. Obie też zajęły trzecie miejsca w singlu. Martyna grała w parze z kolegą z klasy Piotrem Jarząbkiem (SP 18). Weronice pomagała koleżanka z Dąbrowy Olga Wilk.

Dobrą grę brązowymi medalami w grze podwójnej ukoronowali Patryk Baborski oraz Tomasz Tomża (PG 2). Patryk chodzi dopiero do czwartej klasy w SP 1, jego partner Kamil Żemła chodzi do 5 klasy SP 2 więc za rok będą mogli walczyć o jeszcze lepsze miejsce. Jeszcze dłużej w juniorach może grać Tomasz Tomża. Przed nim jeszcze 5 lat gry w tej kategorii (tak samo jak przed Szymonem Kieruzelem /PG 1/ - kolegą z boiska).

Dobrze prezentowali się także najmłodsi zawodnicy z Pszczyny: Marta Klepek (SP 4), Kornelia Marczak, Aneta Ożóg, Dawid Dygowski, Rafał Nojek, Szymon Kędzior, Mateusz Nocoń (wszyscy SP 1) oraz Sandra Markiton z SP 18.
W zawodach uczestniczyli również: Łukasz Ogierman, Jan Kosior, Kordian Adamski oraz Joanna Gamża.