"Operacja Południe": parada militarna

16.07.2011, 10:36

Wielka parada militarna i pokazy niszczenia samochodów przez czołgi w ramach „Operacji Południe” oraz przejazdy pojazdów zabytkowych, biorących udział w Rajdzie Beskidzkim – to tylko niektóre z atrakcji, jakie w ciągu najbliższych dni czekają na mieszkańców i turystów w Bielsku-Białej.

Do końca tygodnia w Bielsku-Białej będzie się wiele działo. Już od środy miastem zawładną najpiękniejsze zabytkowe samochody, które przyjadą tutaj na 34. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych. Z kolei w weekend na ulice wyjadą m.in. czołgi, wozy bojowe i transportery. Mieszkańcy jednak nie mają się czego obawiać – pojazdy militarne pojawią się za sprawą już jedenastej edycji zlotu „Operacja Południe”.

Najwspanialsze pojazdy zabytkowe zjadą z całego świata właśnie do Bielska-Białej, aby wziąć udział w czterodniowym Rajdzie Beskidzkim. Samochody, motocykle i rowery będą musiały pokonać trasę o długości ponad 200 km, która prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Podbeskidzia. Ale najwięcej atrakcji czeka na mieszkańców i turystów w sobotę. To wtedy na ulicach Bielska-Białej odbędzie się wielki przejazd wszystkich uczestników rajdu, który od lat gromadzi tysiące młodszych i starszych widzów. O godzinie 14.00 na Placu Ratuszowym rozpocznie się natomiast, mający wieloletnią tradycję, konkurs elegancji.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych na najbliższe dni w Bielsku-Białej. W weekend (od piątku do niedzieli) w mieście zapanuje klimat militarny. Ulice zostaną opanowane przez wszelkiego rodzaju pojazdy bojowe – najwięcej będzie czołgów, ale przyjadą także m.in. wozy bojowe i transportery. Atmosfera będzie jednak pokojowa, ponieważ wszystkie pojazdy wezmą udział w jedenastej edycji zlotu „Operacja Południe”, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych Bielska-Białej.


„Operacja Południe”
to największa tego typu impreza w Polsce, a biorą w niej udział miłośnicy pojazdów militarnych oraz techniki wojskowej z całego świata. Centrum zlotu znajdzie się na bielskich Błoniach, które przez trzy dni zmienią się w ogromny poligon wojskowy. Będą tam bunkry, namioty wojskowe, wieże wartownicze, a nawet okopy i zasieki. Organizatorzy zapewniają, że będzie można poczuć się jak na froncie.

Największą atrakcją „Operacji Południe” ma być wielka parada pojazdów militarnych, które przejadą przez centrum miasta w sobotę od godziny 11.30. Co roku paradę obserwują nie tylko tłumy rodziców z dziećmi, ale także osób, które przyjeżdżają na „Operację Południe” z krańca kraju. Oprócz parady przewidziano wiele inscenizacji batalistycznych, rekonstrukcje wydarzeń z czasów II Wojny Światowej oraz pokazy niszczenia samochodów przez czołgi.


Organizatorem Rajdu Beskidzkiego jest Automobilklub Beskidzki. Impreza odbywa się od 1977 roku i posiada licencję Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych (FIVA). Dzięki temu w rajdzie mogą brać udział nie tylko polskie, ale także zagraniczne załogi. Celem rajdu jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale także promocja Bielska-Białej i Podbeskidzia. M.in. dlatego trasa rajdu jest corocznie prowadzona przez najpiękniejsze zakątki Bielska-Białej i Podbeskidzia. Baza dla wszystkich uczestników znajduje się w Bielsku-Białej.

Więcej informacji o imprezie: www.ak-beskidzki.bielsko.eu

O Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych „Operacja Południe”

Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Operacja Południe” ma już jedenastoletnią tradycję, a jego organizatorem jest Muzeum Broni Pancernej i Militariów w Bielsku Białej. W zlocie biorą udział kolekcjonerzy militariów i miłośnicy pojazdów wojskowych z całego świata. Stałe punkty programu, jak parada pojazdów w centrum miasta gromadzą wielotysięczną publiczność. Pozytywne emocje, nie tylko zagorzałych fanów, zbudzają także pokazy współczesnego i zabytkowego sprzętu wojskowego.

Więcej informacji o imprezie: www.militaria.bielsko.com.pl

( TTG Polska)

akm

T G+ F

Zobacz także

Firma Sita Południe odbierze śmieci w Miedźnej
Firma Sita Południe odbierze śmieci w Miedźnej
Parada Glinoludów
Parada Glinoludów
Zespół Mole zagra na Bankowej
Zespół Mole zagra na Bankowej
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Wandale wyrwali młode drzewka
Wandale wyrwali młode drzewka

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18