(fot. Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

Okradał samochody swoich klientów

Pszczyna30.05.2019, 10:05

35-letni mechanik z Pszczyny okradał swoich klientów. Niczego nie świadomi poszkodowani, po czasie zgłaszali popełnione przestępstwa.

Już wkrótce, do pszczyńskiej prokuratury trafi akt oskarżenia przeciwko pszczyńskiemu mechanikowi. Mężczyźnie zarzuca się kradzież kilku sztuk katalizatorów, a także wyposażenia i części samochodowych. Swoje łupy sprzedawał w lombardach lub punktach przerobu katalizatorów.

Kiedy zlecano mu drobne prace związane z naprawą samochodów, wycinał katalizatory. Pokrzywdzeni orientowali się, że ich samochody zostały pozbawione tego elementu dopiero wtedy, kiedy zamiast katalizatora, znajdowali wstawioną rurkę.

W grudniu zeszłego roku i styczniu obecnego mężczyzna skradł 3 takie elementy, powodując łączne straty w wysokości ponad 3 tys. zł. Także w styczniu, po tym, jak znajomy odmówił mu pożyczki, zaoferował mu sprzedaż 4 kół na aluminiowych obręczach. Podczas transakcji pominął fakt, że oferowane alufelgi nie są jego własnością.

W listopadzie 2018 r. zabrał z volkswagena m.in.: CB radio, antenę do CB, ładowarkę do telefonu, lampkę LED dla dzieci, komplet kluczy oczkowych, markową kurtkę i 2 pary butów oraz spodni, a nawet pidżamę, bieliznę, złota obrączkę i 30 płyt CD. Wartość strat wyniosła 5 tys. złotych.

W hondzie po wycięciu i wymontowaniu katalizatora przywłaszczył jeszcze akumulator, podszybie, korek zbiornika wyrównawczego, pasy z napinaczami, prawą rurę nawiewu i ramię wycieraczki. Straty na przeszło 3 tys. złotych wyniosło uszkodzenie karoserii opisywanej hondy i ukrycia dowodu rejestracyjnego z powierzonego mu do naprawy w październiku zeszłego roku samochodu marki Renault Clio.

O losie mechanika już wkrótce zdecyduje sąd i prokurator. Za tego typu przestępstwa może spodziewać się nawet do 5 lat więzienia.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Ukradł kartę bankomatową i narzędzia z szopki
Ukradł kartę bankomatową i narzędzia z szopki
Ukradł komórkę i podarował ją znajomej
Ukradł komórkę i podarował ją znajomej
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19