Oj dzioło się!

14.01.2008, 11:30

Wczoraj do godz. 22.00 wolontariuszom z Pszczyny udało się zebrać ponad 28 tys. zł. Kwota wzrośnie ponieważ nie wszystkie pieniądze udało się już policzyć.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pszczynie wystartowała o godz. 15.00. Część artystyczną rozpoczął zespół Six Coins. Na szczęście aura sprzyjała i od samego początku na Rynku było dużo ludzi. Dla wygłodniałych, którzy jakąkolwiek kwotą wsparli WOŚP, przygotowano grochówkę oraz bigos i ciasto. Spisał się Zespół Szkół Samochodowych, który wspierał organizatorów.

Publiczność również nie zawiodła. Dzięki przeprowadzonym aukcjom udało się zebrać dodatkowo kilkaset złotych. Na licytacji poszły pluszowe żubry, teletubisie, koń na biegunach, tort, ławka w parku czy gadżety z orkiestry. Zespoły Nie Dotyczy Chodnika oraz Symetria, które zagrały po licytacji, rozruszały towarzystwo, które na koncercie Dzioła pokazało, jak bawi się Pszczyna. Niestety, ze względu na to, że Dzioło tego dnia grało jeszcze dwa koncerty, muzycy przyjechali spóźnieni. Dlatego grupa zagrała niespełna 45 minut. O 20.00 na scenie zapłonęło wielkie serce. Widać pszczyńskie światełko-serce” było na tyle efektowne, że dla bezpieczeństwa strażacy musieli szybko usunąć je ze sceny.

Druga orkiestrowa odsłona to występ zespołu The Hardrocket oraz formacji Bimber. Koncerty mogły się podobać. Duże wrażenie na publiczności wywarł pokaz Teatru Ognia Vatiamante oraz Teatru Epidemia.

Czy udało się zebrać więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku? Na razie nie wiadomo. Nie to jest jednak najważniejsze. W tej akcji liczy się to, że każdy, nie ważne czy ma mało czy dużo pieniędzy, może pomóc chorym dzieciom.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć kliknij tutaj.

lapp

T G+ F

Zobacz także

Dzioło na Mikołajki
Dzioło na Mikołajki
Dzioło znów gra!
Dzioło znów gra!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18