Ogromna kara dla Centrum Dializa. Spółka: będzie odwołanie

Pszczyna10.01.2017, 09:56

Ponad 1 mln zł kary nałożył śląski NFZ na szpital w Pszczynie po przeprowadzonej tam kontroli. Co na to spółka?

Braki w personelu, złe warunki, nieodpowiedni sprzęt czy nieprawidłowości w dokumentacji - to tylko niektóre kwestie, na które Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócił uwagę po przeprowadzonej w szpitalu w Pszczynie kontroli.

Więcej o wynikach pisaliśmy TUTAJ.

Na spółkę nałożono karę w wysokości 1 mln 112 tys. 130 zł 35 gr. 

Spółka Centrum Dializa nie zgadza się ze zdecydowaną większością ustaleń pokontrolnych. - Będziemy się odwoływać od kary nałożonej na szpital. Karę tę odbieramy jako element toczącego się sporu sądowego pomiędzy nami a NFZ o zapłatę świadczeń w zakresie kardiologii inwazyjnej, które spółka udzielała w pszczyńskim szpitalu z własnych środków – mówi Witold Jajszczok, rzecznik prasowy firmy Centrum Dializa.

Dzierżawca szpitala ma 14 dni od momentu doręczenia wystąpienia pokontrolnego na odniesienie się do zawartych w nim wniosków. W dalszej kolejności spółka Centrum Dializa ma prawo złożyć zażalenie na czynności dyrektora OW NFZ do prezesa NFZ. – Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy też korzystać z drogi sądowej – zapowiada Witold Jajszczok.

Wyniki kontroli znane są staroście powiatu pszczyńskiemu, Pawłowi Sadzy, który rozmawiał już na temat sytuacji w szpitalu z Jerzym Szafranowiczem. – Kara jest surowa. Mam nadzieję, że przyniesie skutek i spółka weźmie się do należytej realizacji kontraktu. Wezwałem też na spotkanie kierownictwo firmy Centrum Dializa. Będę oczekiwał przedstawienia harmonogramu wprowadzania zaleceń pokontrolnych – mówi Paweł Sadza.

Co się stanie jeśli spółka nie wprowadzi w życie zaleceń? Od jakiegoś czasu starosta słyszy namowy, by powiat rozwiązał umowę dzierżawy szpitala z firmą Centrum Dializa. – Jeśli NFZ wypowie kontrakt spółce, to nie będzie wyjścia – rozwiążemy umowę – dodaje Paweł Sadza.

 

Więcej na ten temat piszemy w najnowszym numerze "Gazety Pszczyńskiej" - tylko za 1 zł!

jack

T G+ F

Zobacz także

Gdzie do lekarza w nocy i święta?
Gdzie do lekarza w nocy i święta?
gorący temat
Po kontroli w szpitalu: 1 mln zł kary dla Centrum Dializa
Po kontroli w szpitalu: 1 mln zł kary dla Centrum Dializa
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18