Ogólnopolskie finały lekkoatletyczne

18.06.2008, 16:07

Przez ostatnie trzy dni (od 15 do 17 czerwca) w Warszawie odbywały się ogólnopolskie finały lekkoatletyczne: Samsung Althletic Cup oraz „Czwartków Lekkoatletycznych”. Na obu imprezach nie zabrakło zawodników z Pszczyny oraz ich sukcesów!

Samsung Athletic Cup, w których udział wzięli młodzicy, odbywał się przy okazji Międzynarodowego Memoriał im. Janusza Kusocińskiego. Podczas jednych z sześciu okręgowych eliminacji do finału tej imprezy zakwalifikowali się reprezentanci LKS Pszczyna: Joanna i Błażej Helbikowie. Ich trener, Joachim Helbik miał powody do zadowolenia, bo Błażej wygrał w finale biegu na 100 metrów z rekordem życiowym (11,42s). Joanna zajęła z kolei trzecie miejsce w finale biegu na 300 metrów (41,78s), czym potwierdziła swoją wysoką pozycję wśród najlepszych polskich młodziczek.

Także z finału „Czwartków” pszczynianie przyjechali z medalami na szyi. Iga Januszewska (SP 2 Pszczyna) zdobyła srebro w rzucie piłką palantową klas IV, Magdalena Czopka (SP 4 Pszczyna) brąz w skoku w dal klas IV, zaś Rafał Biolik (SP 1 Bojszowy) srebro w biegu na 1000 metrów klas V. - Pszczynę reprezentowała 80-osobowa grupa uczniów z gminy Pszczyna oraz Bojszowy. Młodzi lekkoatleci zdobyli trzy medale, ale wielu z nich zakwalifikowało się do półfinałów i finałów, a niemal wszyscy poprawili swoje najlepsze rezultaty rywalizując z najlepszymi dziećmi w Polsce – relacjonuje Marzena Helbik z pszczyńskiego MORiS-u.

W XIV ogólnopolskim finale „Czwartków Lekkoatletycznych” wzięło udział ponad 3000 zawodników z około 60 ośrodków z całej Polski. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

MEDALIŚCI XIV Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA

IGA JANUSZEWSKA (SP2 w Pszczynie, nauczycielka – p. Katarzyna Grabowska ) zdobyła srebrny medal w rzucie piłką palantową w kategorii klas IV – 41,5m

MAGDALENA CZOPKA ( SP4 w Pszczynie, nauczyciel – p. Marek Kloc) zdobyła brązowy medal w skoku w dal w kategorii klas IV z wynikiem 4,24m.

RAFAŁ BIOLIK (SP1 Bojszowy – nauczyciel Grzegorz Tomala) zdobył srebrny medal w biegu na 1000m w kategorii klas V z wynikiem 3:04,50