Oficyna Zameczku w Rudołtowicach została odnowiona

Rudołtowice31.07.2018, 13:43

W lipcu została wyremontowana oficyna kompleksu dworsko-pałacowego w Rudołtowicach.

Kompleks budynków powstał na przełomie XVIII i XIX. Pałac związany jest z historią Książąt Pszczyńskich, a obecnie znajduje się w nim Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży „Zameczek”.

Obiekt został zgłoszony i wybrany do odnowienia w 2. etapie programu „Cif. Witaj, piękna Polsko!”. W ramach renowacji został naprawiony tynk oraz starannie wyczyszczono mocno zabrudzoną frontową elewację oficyny oraz chodniki wokół budynku. Dodatkowo przed oficyną stanęły duże drewniane skrzynie z ogródkami zielnymi i różnokolorowymi kwiatami, które nie tylko będą cieszyły lokalną społeczność swoim pięknem, ale także staną się elementem terapii sensorycznej dla podopiecznych centrum.

fot. Oficyna dworska przed remontem

W działania na rzecz poprawy wyglądu rudołtowickiej lokalizacji w ramach programu „Cif. Witaj, piękna Polsko!” mocno zaangażowała się także kadra Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego. - Dzięki akcji to miejsce bardzo wyładniało, wcześniej budynek był brzydki, odpadał tynk ze ścian. Taka zmiana bardzo korzystnie oddziałuje na całe otoczenie. To bardzo ważne miejsce dla całej okolicy. Jego zmiana na lepsze ma wpływ na wszystkich, którzy w tym miejscu bywają. Dzięki akcji budynek stał się piękniejszy. Przyjeżdżają dzieci, nasi podopieczni z rodzicami, żeby zobaczyć zmiany – mówi Beata Brom, dyrektor Centrum „Zameczek”.

man

T G+ F

Zobacz także

Zameczek prosi o pomoc w zakupie specjalistycznej wanny
Zameczek prosi o pomoc w zakupie specjalistycznej wanny
Miłość jest Niewidoma
Miłość jest Niewidoma
Nie żyje Fryderyk Szendera
Nie żyje Fryderyk Szendera

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18