Oddaj swój głos na przedszkole w Pielgrzymowicach

08.08.2011, 15:28

Pielgrzymowice

Od 2 sierpnia br. trwa głosowanie internetowe na przedszkole w Pielgrzymowicach, które zostało zgłoszone do konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.


Konkurs organizuje Zarząd Województwa Śląskiego, a przewodniczy mu marszałek. Jego celem jest promowanie pozytywnych zmian zachodzących w budynkach i przestrzeni publicznej. Nagradzane będą najbardziej interesujące realizacje architektoniczne i urbanistyczne. Najbardziej popularną inwestycję wybiorą także internauci. Aby wziąć udział w głosowaniu, które będzie trwało do końca sierpnia, należy wejść na stronę (www.slaskie.pl/npp) odszukać pozycję 39 i przyznać odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt.

- Przedszkole w Pielgrzymowicach zostało przebudowane, a otoczenie wokół niego zagospodarowane. Aktualnie trwają prace związane z remontem i powiększaniem parkingu - mówi Beata Cyganek, kierownik Referatu Promocji i Integracji Europejskiej. - Przedszkole zostało oddane do użytku 1 września 2010 roku. Wcześniej było tylko dwuoddziałowe, aktualnie są cztery oddziały, które mogą pomieścić większą ilość dzieci i zapewnić im bardziej komfortowe warunki do rozwoju - dodaje.

Budynek swoim wyglądem ma nawiązywać do architektury dworkowej, a także do zabytkowego kościoła, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie. Przedszkole było kiedyś domem rodzinnym Karola Miarki związanego ze Śląskiem w wielu dziedzinach kultury i nauki. Bryle budynku została nadana całkiem nowa forma. Dobudowano m.in. pomieszczenia od strony południowej. Zmieniono zadaszenie z płaskiego na dwuspadowe. Sale, w których przebywają dzieci zostały wyposażone w nowe sprzęty, kuchni również nie ominęły zmiany. Za budynkiem przedszkola znajduje się nowy i funkcjonalny plac zabaw, wokół jest nowe, solidne ogrodzenie. Przedszkole stało się ozdobą nie tylko Pielgrzmowic, ale także całej gminy.

Zagłosować można na trzy najlepsze inwestycje, zatwierdzając to później poprzez e-mail. Wśród wszystkich osób głosujących zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe, które będzie wręczał Marszałek Województwa Śląskiego podczas oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu w październiku br. podczas Śląskich Dni Architektury. Głosy oddane przez internautów nie będą mieć wpływu na werdykt ogłoszony przez Jury, które będzie przyznawać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: architektura, urbanistyka i rewitalizacja. Z wynikami konkursu będzie się można zapoznać na stronie internetowej Województwa Śląskiego, a także w mediach oraz folderach pokonkursowych.
Aldona Waliczek

jack

T G+ F

Zobacz także

Daj Głos vol. 1
Daj Głos vol. 1
Oddaj głos na Centrum w Pawłowicach
Oddaj głos na Centrum w Pawłowicach
Projekt „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze” został zakończony
Projekt „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze” został zakończony
Międzynarodowy Dzień Jogi w Pawłowicach
Międzynarodowy Dzień Jogi w Pawłowicach
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18