fot. powiat pszczyński

Od środy zmiana organizacji ruchu na Zdrojowej i Jeziornej

Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój04.09.2017, 09:21

W środę, 6 września ruszy kolejny etap prac na największej w tym roku inwestycji drogowej prowadzonej przez powiat pszczyński - przebudowie ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju. Na kolejnym odcinku zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.

Tego dnia ruszą prace na odcinku od GPW do skrzyżowania ulic Zdrojowej i Grzebłowiec. Nadal wyłączona z ruchu pozostanie ul. Jeziorna (od skrzyżowania z ul. Zimową do granicy z Pszczyną - z wyjątkiem dojazdu do posesji). Ulica Wiejska/Gerberów będzie drogą bez przejazdu - bez możliwości zjechania z ul. Gerberów w ul. Jeziorną.

Ze względów technicznych dojazd do ulic Aleja I i Aleja II będzie na przemian możliwy od strony Pszczyny lub Goczałkowic. Mieszkańcy tych ulic będą informowani o możliwościach dojazdu przez pracowników wykonawcy robót. Podobnie będzie z dojazdem do firmy MAT-BUD. O możliwościach dojazdu do firmy należy każdorazowo pytać telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel. 502 506 230.

Nie będzie także przejezdne skrzyżowanie ulic Zdrojowej i Grzebłowiec. Inwestor przeprasza za utrudnienia, a kierowców prosi o ostrożną jazdę i kierowanie się objazdami.

Mapa objazdu

Mapa objazdu do pobrania jako pdf - TUTAJ.

- Inwestycja polega na przebudowie ponad 3,5-kilometrowego odcinka drogi. Prowadzenie prac na tak długim fragmencie to złożony proces logistyczny. Dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość. Zapewniam, że staramy się prowadzić prace tak, by mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuwali utrudnienia - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

W ramach zadania nastąpi przebudowa i budowa ciągów pieszych i rowerowych, przebudowa odwodnienia odcinka drogi wojewódzkiej DW 939 i przebudowa zatoki autobusowej. Ponadto, wykonane zostanie pobocze gruntowe i parking dla samochodów osobowych, a także przebudowane zostaną m.in. odwodnienia drogi, istniejące zjazdy czy oświetlenie drogowe.

Wartą prawie 8,4 mln zł przebudowę ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach-Zdrojowej wykonuje firma M-SILNICE a.s. Przypomnijmy, że zadanie realizuje powiat pszczyński przy udziale finansowym gminy Pszczyna i gminy Goczałkowice-Zdrój.
powiat pszczyński

pako

T G+ F

Zobacz także

Zdrojowa i Jeziorna gotowe. Są kary dla wykonawcy
Zdrojowa i Jeziorna gotowe. Są kary dla wykonawcy
Zdrojowa i Jeziorna - pora na chodniki, ciągi rowerowe i zjazdy
Zdrojowa i Jeziorna - pora na chodniki, ciągi rowerowe i zjazdy
Dni Pszczyny: pierwszy dzień zakończy Agnieszka Chylińska
Dni Pszczyny: pierwszy dzień zakończy Agnieszka Chylińska
W Suszcu obniżono pensję wójta
W Suszcu obniżono pensję wójta
gorący temat
Śmierć w centrum Pszczyny. Zatrzymano podejrzanego
Śmierć w centrum Pszczyny. Zatrzymano podejrzanego
Głosujcie na rolników z Poręby
Głosujcie na rolników z Poręby

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18