Od soboty powiat pszczyński w zielonej strefie

Powiat28.08.2020, 08:04

Po niemal trzech tygodniach z dodatkowymi ograniczeniami, nadeszła dobra wiadomość - od soboty 29 sierpnia powiat pszczyński znajdzie się w zielonej strefie.

8 sierpnia weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów, wprowadzające nowe, regionalne zasady bezpieczeństwa, ale tylko w poszczególnych powiatach, w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski. O zakwalifikowaniu do strefy czerwonej czy żółtej samorządy dowiedziały się z mediów, zaledwie dwa dni wcześniej. Powiat pszczyński znalazł się w strefie czerwonej, a wprowadzone restrykcje były dotkliwe zarówno dla mieszkańców, którzy w upalne dni musieli zakładać maseczki także w przestrzeniach otwartych oraz części przedsiębiorców, którzy zostali zmuszeni do ograniczenia działalności (głównie restauratorzy, właściciele siłowni czy klubów fitness).

Mapa powiatów z dodatkowymi obostrzeniami aktualizowana jest co tydzień. W kolejnych dwóch tygodniach powiat pszczyński znajdował się w strefie żółtej. Tak będzie do piątku, 28 sierpnia. Od północy (czyli już w sobotę) - zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia - obowiązywać będzie zaktualizowana mapa z dodatkowymi regionalnymi obostrzeniami. Tym razem powiat pszczyński zakwalifikowano - jak większość kraju - do strefy zielonej, gdzie dodatkowe restrykcje nie obowiązują.

- Sytuacja epidemiczna jest dynamiczna. Cieszymy się, że w ostatnim czasie w naszym powiecie nastąpił spadek ilości nowych zakażeń. Dzięki temu w najbliższym tygodniu powiat pszczyński będzie znajdował się w zielonej strefie, gdzie nie obowiązują dodatkowe ograniczenia. Dziękuję Państwu za dyscyplinę i stosowanie się do zaleceń. Nadal pamiętajmy o dystansie, maseczkach i higienie - to ważne dla naszego zdrowia i zdrowia naszych bliskich - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Zmarły dwie zakażone koronawirusem mieszkanki powiatu
Zmarły dwie zakażone koronawirusem mieszkanki powiatu
Brak nowych zakażeń w powiecie
Brak nowych zakażeń w powiecie
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18