(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Od 5 lipca niezwykłe koncerty w sieci

Goczałkowice-Zdrój30.06.2020, 21:02

Wspaniała muzyka Beethovena i Chopina na tle pięknych, goczałkowickich widoków – od niedzieli, 5 lipca GOK zaprasza na niezwykłe koncerty w sieci!

Z powodu pandemii organizacja koncertów w tradycyjnej formie nie jest wskazana. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju przystąpił do realizacji projektu, który umożliwia spotkania z wysoką kulturą w sposób całkowicie bezpieczny.

Projekt „Jubileuszowy cykl koncertów - L. van Beethoven i F. Chopin” uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury. Przewiduje on nagranie cyklu koncertów poświęconych twórczości dwóch wielkich kompozytorów, w związku z przypadającymi w tym roku rocznicami urodzin: 250-lecia Ludwiga van Beethovena oraz 210-lecia Fryderyka Chopina. Koncerty zostaną zarejestrowane na tle ciekawych, goczałkowickich plenerów i udostępniane na YouTube oraz na stronach i portalach Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Gminy.

25 czerwca rozpoczęły się nagrania. Pierwsza część koncertów została zarejestrowana w pięknych okolicznościach Ogrodów do Zwiedzania Kapias. W lipcu nagrania odbędą się w okolicach Parku Zdrojowego, przy Starym Dworcu.

Podczas koncertów zaprezentują się uzdolnieni muzycy: Marta Lucjan, Magdalena Lucjan, Karol Lucjan, Anna Lipiak oraz dr Grzegorz Niemczuk.

Koncerty będą udostępniane w kolejne niedziele. Pierwsza emisja odbędzie się 5 lipca. Premiera o godz. 17.00.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Koncert plenerowy w pszczyńskim parku
Koncert plenerowy w pszczyńskim parku
Pszczyńskie koncerty plenerowe
Pszczyńskie koncerty plenerowe
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18