Oby do zimy?

11.08.2011, 11:18

Miedźna, Powiat

Wbrew zapowiedziom nie została naprawiona droga powiatowa w Miedźnej, na której zaraz po remoncie pojawiły się liczne uszkodzenia.


Naprawią drogę do lipca – pisaliśmy w lutym br. Losy nowej drogi (Miedźna, ul. Wiejska), której stan po remoncie był niewiele lepszy niż przed jego rozpoczęciem zmieniają się jednak jak w kalejdoskopie. Zapowiedzi Powiatowego Zarządu Dróg i Zarządu Powiatu są już nieaktualne, a o tym, jak będzie dalej zdecyduje... najbliższa zima.

Na wspomnianym odcinku prowadzone były w ubiegłym roku przez firmę ZRiB prace kanalizacyjne. Potem firma Infrapol przebudowywała miedźniańską drogę. Tymczasem wkrótce pojawiły się tam liczne garby poprzeczne, problemem były też źle posadowione studnie. Odpowiedzialnością za nieprawidłowości obarczono wykonawcę kanalizacji, który przedstawił propozycję sposobu i technologii naprawy drogi. Te zostały zaakceptowane przez pszczyński PZD oraz Zarząd Powiatu – w ramach 5-letniego okresu gwarancyjnego planowano m.in. wykonanie nowej warstwy ścieralnej do końca lipca.
Lipiec minął, a żadnych większych prac na ulicy Wiejskiej nie przeprowadzono. Powód? Kwietniowy przegląd nawierzchni, podczas którego stwierdzono brak większości wcześniejszych uszkodzeń. Ustalono, że z powodu wysokiego stanu wód gruntowych nawierzchnia była nadmiernie nawodniona i dlatego też powstały wybrzuszenia. Mariusz Farat inspektor nadzoru z PZD ma nadzieję, że garby już się nie pojawią na tej drodze. Tylko nadzieję, bo pewności w tej kwestii nie można zagwarantować. Co jednak jeśli zima po raz kolejny wyeksponuje mankamenty tej inwestycji?
Paweł Komraus/Gazeta Pszczyńska

(więcej o sprawie czytaj w najnowszym numerze Gazety Pszczyńskiej, nr 15 z 9 sierpnia br.)

jack

T G+ F

Zobacz także

My się zimy...
My się zimy...
Atak zimy
Atak zimy
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18