O życiu w poezji i muzyce

15.10.2012, 10:49

Pszczyna

W piątek 12 października w „13” tradycyjnie już spotkali się miłośnicy poezji polskiej i polskiej piosenki. Tym razem motywem wiodącym było szeroko pojęte Życie.

Na zaproszenie odpowiedziało bardzo dużo osób. Większość z przygotowanych miejsc była zajęta. Na gości czekała tradycyjnie kawa, herbata. Można było również ugasić pragnienie szklaneczką soku owocowego. Atmosfera była jak zwykle bardzo sympatyczna.
W repertuarze wieczornego koncertu znalazły się wiersze znanych polskich poetów: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Wisławy Szymborskiej, Władysława Syrokomli, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Leopolda Staffa, Jonasza Kofty, Andrzeja Poniedzielskiego i Jana Twardowskiego w interpretacji Agaty Jaszczyk, Barbary Pająk, Renaty Zborowskiej i Michała Pudełko.

Ilustracje muzyczne stanowiły piosenki w wykonaniu członków zespołu wokalnego. I tak na początku pojawiła się piosenka „La valse du mal” (walc zła) w interpretacji Renaty Zborowskiej. Potem kolejno: „Do kołyski”(Paulina Mika), „Ale jestem” (Ada Komarek), „Dwa słowa dla życia” (Magda Kawka), „Zamiast” (Magda Drobiec), „Kiedyś” (Paulina Mika), „Jak? Gdzie? Dlaczego?” (Karolina Olszowiec), „Świat się kręci” (Julia Biela i Filip Poloczek), „Tabliczka muzyczka” (Patrycja Sołtys), „Dziwny jest ten świat” (Magda Drobiec) i na zakończenie „Apetyt na życie” (Renata Zborowska). Wokalistom akompaniowali: Karina Bieszczad z Julią Skamarajtys, Daniel Kolarz i Wojtek Niedźwiedź. Wśród gości rozlosowano gadżety ufundowane przez Uniwersytet Śląski.

Wielu z zaproszonych po koncercie wyrażało swoje opinie i nie szczędziło słów pochwały i zachwytu. Ciekawym i pozytywnie ocenionym pomysłem było wprowadzenie na scenę bardzo młodych wokalistów. Cieszymy się, że możemy swoimi koncertami wprowadzić w życie naszych gości odrobinę refleksji i radości. Cieszymy się, że tak wiele osób poświęca swój czas każdego miesiąca i przychodzi na spotkania z poezją i muzyką. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym te wieczory dochodzą do skutku. Zapraszamy za miesiąc na spotkanie jesienne!

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Zobacz także

Jesień w poezji i muzyce
Jesień w poezji i muzyce
O Słowackim, piwie i muzyce disco...
O Słowackim, piwie i muzyce disco...
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18