O Miziołku i Pomponie

19.04.2008, 18:08

Wola

W ubiegły czwartek niezwykle tłoczno zrobiło się w Filii Bibliotecznej nr 1 w Woli, a to za sprawą spotkania autorskiego z warszawską pisarką Joanną Olech.


Jej książki cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej, czego dowodem są przyznane jej liczne nagrody i wyróżnienia. Autorka stworzyła historię zabawnej rodziny Miziołków, którą możemy poznać sięgając po kultową książkę „Dynastia Miziołków”. Właśnie od tego utworu rozpoczęła się przygoda „pani od rysowania” z pisaniem książek dla dzieci, bowiem pisarka jest z wykształcenia grafikiem. W niektórych książkach możemy oglądać ilustracje jej autorstwa.
Dzieci ze szkół podstawowych z Woli oraz ze Studzienic mogły pochwalić się znajomością przygód Miziołka, Pompona czy Mikołaja – bohaterów książek: „Pompon w rodzinie Fisiów” i „Gdzie Diabeł mówi Do usług”. Za dobre odpowiedzi na pytania dzieci były nagradzane słodyczami. Autorka zachęcała młodych czytelników do samodzielnego tworzenia niesamowitych opowieści. Odbył się konkurs na sobowtóra Miziołka – zwycięzcą został kolega, który otrzymał najgłośniejsze i najdłuższe brawa. W jednym z zadań dzieci musiały dorysować smokowi Pomponowi brakujące elementy fizjonomii, oczywiście, poradziły sobie bez żadnego problemu. Pisarka zwróciła uwagę na oprawę graficzną wydawanych książek. W książkach dla dzieci ilustracje są równie ważne jak sam tekst, dlatego właściwy dobór ilustracji zwiększa wartość książki na czytelniczym rynku. Jednym z punktów spotkania była prezentacja książek obrazkowych, znakomicie rozwijających wyobraźnię. Obrazek na jednej stronie stanowi wycinek ilustracji znajdującej się na stronie następnej, a ostania strona może zaskoczyć każdego.
Pisarka wpisywała dedykacje uczestnikom spotkania oraz wbijała specjalne pieczątki z podobizną Miziołka oraz sympatycznego smoka Pompona. (Magdalena Maroszek)

agw

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Plenerowa wystawa
Plenerowa wystawa "Chichot życia" tylko do piątku
Jak zagłosować poza miejscem zamieszkania?
Jak zagłosować poza miejscem zamieszkania?
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18