O kobietach w "13"

Pszczyna09.03.2015, 11:06, aktualizacja: 10.03.2015, 11:06

W piątek, 6 marca, mieliśmy okazję do zapoznania się z bardzo ciekawymi tekstami dotyczącymi kobiet i ich natury. Goście, jak zwykle, poczęstowani zostali kawą, herbatą i słodkimi przekąskami i zostali zaproszeni do wysłuchania przygotowanego programu. A ten był bardzo starannie dobrany do tytułu wieczoru: „Kobieta zmienną jest”.

Wiersze znanych polskich poetów (Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej, Haliny Poświatowskiej, Adama Asnyka, Tadeusza Boya Żeleńskiego, Mariana Załuckiego i Mariana Hemara) recytowali: Elżbieta Jasińska, Dorota Pławecka, Marcin Piech, Michał Pudełko i Renata Zborowska. Różnorodność prezentowanych tekstów bardzo spodobała się publiczności, która żywo reagowała na metafory i niebanalne epitety zawarte w utworach.

Do gustu przypadły także przygotowane piosenki. W tym dniu śpiewali dla gości: Patrycja Sołtys, Paulina Chodura, Aurelia Uszok, Renata Zborowska, Grzegorz Szwedka, Grzegorz Wuwer i Kuba Pieczka.

Trudno obiektywnie napisać o tym wieczorze. Ważne jest to, że wszystkim obecnym program bardzo się podobał i nie szczędzili pochwał. Miło nam, że mogliśmy w taki sposób umilić Dzień Kobiet.

„Kobiety są jak róże: niby zupełnie do siebie podobne, a jednak zapach, forma i kolor każdej z nich jest trochę inny” (A.A. Konar).

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie, 10 kwietnia. Wieczór upłynie pod hasłem „Apetyt na życie”. Obiecujemy, że będzie miło, sympatycznie i że w programie pojawią się bardzo ciekawe i mądre teksty o tym, że zawsze, mimo wszystko należy cieszyć się każdą chwilą.

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Zobacz także

Iść w stronę słońca... Powraca
Iść w stronę słońca... Powraca "Poezja i muzyka pod 13" w Pszczyńskim Centrum Kultury
Wspólne śpiewanie w „13”
Wspólne śpiewanie w „13”
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Pomaganie przez bieganie
Pomaganie przez bieganie
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18