(fot. archiwum)

Nowe zarzuty wobec pracownika telefonii komórkowej

31.05.2019, 11:00

Pracownik telefonii komórkowej, zatrudniony jako specjalista do spraw nadużyć i współpracy w organami ścigania, sam usłyszał zarzuty za wyłudzenia zwrotu kosztów stawiennictwa w sądach.

W zeszłym roku mężczyźnie zostało przedstawionych 349 zarzutów, a wyliczona wówczas kwota strat, na które został narażony Skarb Państwa, sięgnęła blisko 85 tys. zł. Teraz uzupełniono listę zarzutów o kolejne 39 czynów, przez które pokrzywdzony został były pracodawca oskarżonego.

Pierwsze zarzuty dotyczyły składanych bezprawnie wniosków o zwrot kosztów stawiennictwa w sądach. W trakcie prowadzonego postępowania ustalono wówczas, że mając od swojego pracodawcy pisemne polecenie wyjazdu służbowego z ustaloną już kwotą diety i ryczałtu, zatajał ten fakt i wielokrotnie ubiegał się w sądach o dodatkową wypłatę pieniędzy za dojazd na przesłuchanie.

Mężczyzna przez ostatnie 8 lat naraził Skarb Państwa na straty sięgające 85 tys. zł. Gościł w wielu polskich sądach, m.in. w Gliwicach, Głubczycach, Rzeszowie, Ciechanowie, Ostrołęce, a także w Pszczynie. Kwoty przyznawanych mu zwrotów najczęściej wynosiły od 200 do 300 złotych. Zdarzało się jednak, że przekraczały 500 złotych.

Pszczyńscy śledczy, w toku prowadzonego postępowania zebrali materiał dowodowy, umożliwiający przedstawienie mężczyźnie 349 zarzutów popełnienia oszustwa. Wskazując w postanowieniu art. 286 kodeksu karnego, uwzględniono również art. 65 kodeksu karnego, mówiący o uczynieniu sobie przez podejrzanego z popełnianych przestępstw stałego źródła dochodu. Dokładnie te same artykuły znalazły się w treści kolejnych przedstawionych mu ostatnio zarzutów. Wymieniono w nich nielegalne rozliczenie delegacji służbowych i tym samym uzyskanie nienależnego mu wynagrodzenia. W wyniku tych praktyk, jego były pracodawca stracił prawie 15 tys. zł.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Uważajcie na fałszywą listonoszkę!
Uważajcie na fałszywą listonoszkę!
Wczorajszy wypadek na Wiślance w Pawłowicach. 19-latek trafił do szpitala z urazem obojczyka
Wczorajszy wypadek na Wiślance w Pawłowicach. 19-latek trafił do szpitala z urazem obojczyka
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19