Nowe świadczenia w pszczyńskim szpitalu

Pszczyna23.04.2019, 09:29

Od lipca w pszczyńskim szpitalu będzie można przeprowadzać badania endoskopowe przewodu pokarmowego w zakresie gastroskopii oraz kolonoskopii.

Od momentu odzyskania szpitala przez powiat trwają nieustanne działania zmierzające do rozwijania usług świadczonych w placówce. Od 1 sierpnia 2018 r. powiatowa spółka Centrum Przedsiębiorczości wzięła udział w licznych konkursach ogłoszonych przez NFZ w celu zawarcia umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych.

Już wiadomo, że w pszczyńskim szpitalu będzie można przeprowadzać badania endoskopowe przewodu pokarmowego w zakresie gastroskopii oraz kolonoskopii. W obu przypadkach oferta złożona przez Centrum Przedsiębiorczości spełniła wszystkie wymogi formalne i w wyniku rozstrzygnięcia postępowania, które nastąpiło 15 marca br., NFZ zawarł z powiatową spółką umowę na okres od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2024 r.

- Robimy wszystko, aby pszczyński szpital ciągle rozwijać i unowocześniać. Najważniejsze jednak, żeby przywrócić zakres świadczeń udzielanych w placówce jeszcze rok temu, zwłaszcza jeżeli chodzi o poradnie. Dla naszych mieszkańców jest to niezwykle istotne. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia, a Centrum Przedsiębiorczości skrupulatnie przygotowuje się do ogłaszanych na naszym terenie przez fundusz konkursów - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

Lada dzień poznamy wyniki postępowania w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej. Oferta Centrum Przedsiębiorczości pozytywnie przeszła weryfikację formalną, merytoryczną oraz weryfikację w miejscu udzielania świadczeń i jest brana pod uwagę przez NFZ do zawarcia umowy. Na te świadczenia NFZ podpisze umowę z wygranym podmiotem na okres od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2024 r.

Niedługo rozstrzygnięta zostanie również kwestia świadczeń w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz chirurgii ogólnej. Na tym etapie Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił rokowania, w których powiatowa spółka bierze udział. O ich rezultacie dowiemy się 15 maja.

Centrum Przedsiębiorczości złożyło także swoją ofertę w ogłoszonym konkursie na świadczenia pielęgnacyjno-opiekuńcze. O tym, czy mieszkańcy będą mogli liczyć na te świadczenia dowiemy się 22 maja.

Z kolei pszczyński SP ZOZ bierze udział w konkursie świadczeń w zakresie gruźlicy i chorób płuc. Rozstrzygnięcia postępowania nastąpi w dniu 10 maja 2019 r.

(źródło: Powiat Pszczyński)

jack

T G+ F

Zobacz także

Dokumentacja medyczna zniknie z Pszczyny?
Dokumentacja medyczna zniknie z Pszczyny?
Ile gminy dały na szpital?
Ile gminy dały na szpital?
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach
Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18