Nowe doświadczenia, nowa wiedza w PZS nr 1

16.01.2014, 10:01

Pszczyna

W środę, 8 stycznia br. odbyło się podsumowanie projektu zrealizowanego przez nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1.


W sali Centrum Kształcenia Ustawicznego zgromadzonym gościom, wśród których byli wicestarosta Grzegorz Nogły, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie Bernadeta Sojka-Jany, przewodniczący zarządu Przedsiębiorstwa Transportowo-Warsztatowego „STW” Józef Bednorz oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uczestnicy wyjazdu przedstawili relację z tygodniowego pobytu w niemieckich placówkach oświatowych i instytucjach szkolących w zakresie branży mechanicznej.
Wnioski dotyczyły istotnych różnic pomiędzy systemem kształcenia stosowanym w naszym kraju, a niemieckim dualnym system kształcenia zawodowego. Nauczyciele przybliżyli również te aspekty w, których kształcenie stosowane w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 jest na wyższym poziomie niż stosowane w Niemczech oraz te, gdzie konieczne jest doinwestowanie, aby szkolnictwo zawodowe mogło dorównać temu, które uważane jest w Europie za wzorcowe.

Spotkanie dotyczyło projektu „Poznanie tajników dualnego systemu kształcenia Niemczech i możliwości ich adaptacji do systemu krajowego”. Projekt realizowany był w ramach programu Leonardo da Vinci. Dyrektor z humorem ubarwiła spotkanie cytatem, że „jak postaramy się już o mikroskop, to nawet najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie”.

Czyni się starania, aby nasza szkoła stale wzbogacała się zarówno pod kątem wyposażenia, możliwości kształcenia oferowanych przyszłym uczniom oraz ciągłego doskonalenia kadry nauczycielskiej. Chcielibyśmy, aby nasza oferta kształcenia w pełni zaspokajała potrzeby zarówno uczniów, pracodawców, jak i lokalnego rynku pracy. Nasza placówka jest na etapie ciągłego rozwoju, przygotowujemy dla uczniów szereg nowych projektów, które w przyszłości zaowocują kolejnymi wyjazdami na staże, praktyki do krajów europejskich. Chcielibyśmy zachęcić przyszłych absolwentów gimnazjów do zastanowienia się nad wyborem odpowiedniego dla nich zawodu i skorzystania z naszej oferty kształcenia. Ze swojej gwarantujemy wszelką pomoc we właściwym wybraniu zawodu.

Artur Wojciech, PZS nr 1

jack

T G+ F

Zobacz także

S1 - wszystko od nowa
S1 - wszystko od nowa
NOWE MIEJSCE  - NOWA KUCHNIA – NOWY ŚWIAT
NOWE MIEJSCE - NOWA KUCHNIA – NOWY ŚWIAT
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18