fot.  Śląska Fundacja Błękitny Krzyż

Błękitny Krzyż rozwija Poradnię Terapii Uzależnień

Pszczyna27.12.2018, 10:23

Ośrodek Psychoprofilaktyki Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż, mieszczący się przy ul. Paderewskiego 3 w Pszczynie, od stycznia będzie udzielał pomocy osobom uzależnionym od alkoholu, substancji psychoaktywnych, czy hazardu w ramach kontraktu z NFZ.

W ośrodku znajduje się Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Poradnia funkcjonuje tam już od 2015 roku, jednak do tej pory jej działania były ograniczone ze względu na brak finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Od stycznia 2019 r. znacznie więcej osób będzie mogło skorzystać z profesjonalnej pomocy terapeutów, psychologów oraz lekarza. Śląska Fundacja Błękitny Krzyż ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom.

W Ośrodku Psychoprofilaktyki w Pszczynie można uzyskać pomoc w związku z nadużywaniem alkoholu, substancji psychoaktywnych (narkotyków, dopalaczy), a także przy uzależnieniu od czynności: hazardu (zakładów bukmacherskich, lotto, automatów do gier, kasyna, zdrapki), pracy, zakupów, seksu (także pornografii), ćwiczeń fizycznych, zaburzeń odżywiania (kompulsywne odżywianie, bulimia, ortoreksja). Spotkania indywidualne i grupowe prowadzone są przez terapeutów uzależnień.

Po pomoc do poradni zgłosić się mogą nie tylko osoby, które mają problem z uzależnieniem, ale także osoby bliskie uzależnionych.

Potrzebujesz pomocy i wsparcia? Masz pytania? Zadzwoń i umów się na wizytę.
Ośrodek Psychoprofilaktyki
ul. Paderewskiego 3
43-200 Pszczyna
Tel. 32 210 42 92

(Źródło: Śląska Fundacja Błękitny Krzyż)

Reklama

Reklama

man

T G+ F

Zobacz także

Jolanta Spek sołtysem Studzienic na kolejną kadencję
Jolanta Spek sołtysem Studzienic na kolejną kadencję
Czesław Śpiewa w Bugsy
Czesław Śpiewa w Bugsy
Grudniowe potrącenie na pasach: kierowca i pasażer z zarzutami
Grudniowe potrącenie na pasach: kierowca i pasażer z zarzutami
Zniszczenia po wichurze: bądźmy ostrożni w lesie!
Zniszczenia po wichurze: bądźmy ostrożni w lesie!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20