Ul. Siedlecka

Nowa droga połączy gminy

Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna04.07.2018, 11:58

Gmina Goczałkowice chce przy pomocy finansowej gminy Pszczyna przedłużyć ul. Siedlecką, by powstało nowe połączenie drogowe między miejscowościami.

- Chcemy w ten sposób poprawić układ komunikacyjny pomiędzy dwoma gminami. Dzięki temu odciążylibyśmy ruch na innych drogach lokalnych, a także na DK 1. Inwestycja poprawiłaby też sytuację na pobliskiej ul. Zimowej, w rejonie Ogrodów Kapias, gdzie – zwłaszcza w weekendy – samochodów jest bardzo dużo – tłumaczy Gabriela Placha, wójt Goczałkowic.

Obecnie ul. Siedlecka to we fragmencie droga rolna, stanowiąca dojazd do pól. Samorząd chce ją przebudową i przedłużyć w ten sposób, by droga łączyła się z ul. Skłodowskiej w Pszczynie, w rejonie siedziby firmy Linde Gaz i Klubu O'Key. To sprawi, że część ruchu – zwłaszcza samochodowego – pomiędzy dwoma miejscowościami przeniosłaby się z innych, już dziś często zakorkowanych dróg, właśnie na nową drogę.

Jak połączenie ma wyglądać szczegółowo? To pokaże dokumentacja projektowa, która już wkrótce ma być gotowa. Gmina chciałaby, żeby wraz z drogą powstał ciąg pieszo-rowerowy.

Sam projekt przebudowy ma kosztować ponad 137 tys. zł. Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej pszczyńscy radni zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej gminie Goczałkowice na ten cel w wysokości prawie 27,5 tys. zł. Resztę wyłoży gmina Goczałkowice.

Jak podkreśla Gabriela Placha, roboty mogą kosztować kilka milionów zł. Dlatego samorząd będzie chciał pozyskać środki zewnętrzne na ten cel. Po to, żeby prace mogły ruszyć już w przyszłym roku.

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

GPW: po opadach poziom wody w Goczałkowicach jest bezpieczny
GPW: po opadach poziom wody w Goczałkowicach jest bezpieczny
Mają inne pomysły. A odpowiedź ta sama
Mają inne pomysły. A odpowiedź ta sama
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19