Niewybuch w Goczałkowicach

Goczałkowice-Zdrój27.01.2019, 10:04

Jak metalowa szyszka - tak wyglądał znaleziony w Goczałkowicach-Zdroju niewybuch, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Na to niecodzienne znalezisko natknął się właściciel posesji. Chcąc się go pozbyć ze swojej ziemi, natychmiast o wszystkim powiadomił pszczyńskich policjantów. Niewybuchem zajęli się już saperzy z grupy desantowo-szturmowej w Gliwicach.

W środę dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu. Z przekazanej przez mieszkańca Goczałkowic-Zdroju informacji wynikało, że na terenie ogrodzonej posesji, przy ścianie jednego z budynków, znajduje się podejrzany, metalowy przedmiot.

Mężczyzna natknął się na niego podczas prac ziemnych. Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli niecodzienne znalezisko i przekazali specjalistycznej grupie saperów z Gliwic.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotów niebezpiecznych należy natychmiast powiadomić o znalezisku dyżurnego policji z najbliższej jednostki. Zawsze należy zachować bezwzględną ostrożność, obowiązuje też całkowity zakaz dotykania, rozbrajania, rzucania oraz przenoszenia znalezionego przedmiotu. Zalecane jest oznakowanie tego miejsca i w miarę możliwości zabezpieczenie go do czasu przybycia policji.
KPP Pszczyna

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Niewybuch w Studzienicach
Niewybuch w Studzienicach
Znaleziono niewybuch, prace wstrzymane
Znaleziono niewybuch, prace wstrzymane
W świecie, w którym małe jest piękne
W świecie, w którym małe jest piękne
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19