Niespokojnie na Spokojnej

10.08.2011, 12:30

Ćwiklice

- Mieszkamy na szarym końcu gminy i chyba nikt o nas nie pamięta – mówią mieszkańcy ul. Spokojnej. Od lat upominają się o remont drogi.


Ul. Spokojna leży na granicy Pszczyny z Goczałkowicami. Jej główna część jest wyasfaltowana. Problem zaczyna się, gdy jadąc od Pszczyny przyjdzie skręcić w prawo na jej polną część. - Urzędnikom z ratusza wydaje się chyba, że ul. Spokojna to tylko ta lepsza część, a przecież odcinek, przy którym mieszkamy na wszystkich mapach widnieje jako ul. Spokojna – mówią rozżaleni mieszkańcy.
Rzeczywiście, polna część ul. Spokojnej prowadząca w stronę Goczałkowic jest w opłakanym stanie. - Nic tylko dziury i koleiny, a jak leje deszcz albo na wiosnę, jak są roztopy, to jest tu jedno wielkie bagno, nie ma jak do domów dojechać. A pogotowie, straż pożarna, jak mają do nas trafić? – pyta Henryk Hoder, jeden z mieszkańców feralnego odcinka ul. Spokojnej. Mieszkańcy zwracają też uwagę, że jak tylko na DK 1 są utrudnienia w ruchu, kierowcy szukając objazdu trafiają na ul. Spokojną. Droga cały czas jest rozjeżdżana. Kiedyś wąska, teraz zabiera pola.

Potrzeb drogowych jest dużo – mówi Grażyna Goszcz, z-ca burmistrza Pszczyny, która potwierdza niedawną interwencję mieszkańców ul. Spokojnej i deklaruje, że w najbliższych dniach osobiście zapozna się z sytuacją. - Dziś trudno mi określić zakres i charakter działań, które będą podjęte w celu poprawy stanu nawierzchni. Ten problem dotyczy niestety wielu odcinków z ok. 64 km dróg tej kategorii, jakie mamy w gminie – stwierdza Grażyna Goszcz.

(więcej o sprawie czytaj w najnowszym numerze Gazety Pszczyńskiej, nr 15 z 9 sierpnia br.)

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Zniszczenia po wichurze: bądźmy ostrożni w lesie!
Zniszczenia po wichurze: bądźmy ostrożni w lesie!
Kobiór: wjechał w płot na podwójnym gazie
Kobiór: wjechał w płot na podwójnym gazie
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18