Niepochlebna popularność pijanych kierowców

04.10.2006, 12:40

Piłeś? Nigdy nie siadaj za kierownicą! Pijany kierowca to nie tylko ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu i surowe konsekwencje. Za jazdę po pijanemu można też zyskać wątpliwą popularność.

Pijani kierowcy to prawdziwa plaga. Nawet utrata prawa jazdy czy kara więzienia nie są dla wielu dostatecznym argumentem, aby nie siadać za kółkiem po kielichu”. Statystyki policyjne są zatrważające. Od stycznie do sierpnia tego roku policja zatrzymała 12.314 pijanych kierowców. To ich głupota była przyczyną wielu wypadków. 10 osób straciło życie, a prawie 900 poniosło obrażenia.

Skoro tradycyjne” metody nie działają, policja znalazła sposób, by jeszcze skuteczniej oddzielić promile od jazdy samochodem. Wizerunki i dane osobowe nietrzeźwych kierowców zostają upubliczniane.

Po raz drugi na policyjnej stronie pojawiły się wizerunki kierowców, którzy siedli za kółkiem po kielichu”. Jednym z nich jest Wojciech Górz, który został złapany w Rydołtowach. Miał 3,5 promila! Na policyjnych stronach może też rozpoznać się Tomasz Niekłań. Drogówka zatrzynmała go w Rybniku. Nie dość, że był pijany, to nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Do listy przestępstw doszło jeszcze usiłowanie przekupstwa. Meżczyzna miał przy sobie 30 zł, a kolejne 300 obiecał” dowieźć! Jakby tego było mało, policjanci doszukali się, że Niekłań decyzją sądu ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2008 roku.
(źródło: policja.katowice.pl)

agw

T G+ F

1

1

Zobacz także

Wysyp pijanych kierowców
Wysyp pijanych kierowców
Pogrom pijanych kierowców
Pogrom pijanych kierowców
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
Policja szuka świadków wypadku w Górze
Policja szuka świadków wypadku w Górze
6-letni chłopiec wypadł z okna
6-letni chłopiec wypadł z okna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18