(fot. Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej)

Nielegalni imigranci schwytani na stacji w Warszowicach

Warszowice24.05.2019, 12:39

Dwaj obywatele Bangladeszu i obywatel Iraku przyjechali do Polski w naczepie ciężarówki. Pawłowiccy policjanci złapali ich na stacji paliw w Warszowicach.

Informację o obcokrajowcach schwytanych 21 maja w bułgarskiej ciężarówce na terenie stacji paliw w Warszowicach natychmiast przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej. Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Podczas przesłuchania dwóch z nich oświadczyło, że pochodzi z Bangladeszu, natomiast trzeci zadeklarował obywatelstwo Iraku. Do naczepy ciężarówki dostali się w Rumunii przy pomocy przemytnika. Oświadczyli, że zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wszczął w stosunku do nielegalnych migrantów postępowania administracyjne. Usłyszeli oni również zarzuty dotyczące przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom. Obywatele Bangladeszu zostali przekazani stronie czeskiej w ramach umowy o readmisji. Z kolei zatrzymany obywatel Iraku został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

KK

T G+ F

Zobacz także

Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
Nowe władze w pawłowickiej oświacie
Nowe władze w pawłowickiej oświacie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18