(fot. nadesłane)

Niebezpieczne przejście dla pieszych w Piasku

Piasek16.04.2019, 13:15

Mieszkańcy Piasku chcieli, żeby przejście dla pieszych na ul. Dworcowej było bezpieczniejsze. To, co przy nim wykonano ich zdaniem bezpieczeństwa na pewno nie poprawi. Poniżej list mieszkanki Piasku w tej sprawie.

Szanowna Redakcjo w Piasku na ulicy Dworcowej na skutek interwencji mieszkańców wykonano „bezpieczniejsze” przejście dla pieszych. Po interwencji zrobiono  coś....To coś to słupki, które umożliwiają schowanie się pomiędzy samochodami po drugiej stronie ulicy. Rozwiązanie jest, ale ..... czy to jest rozwiązanie bezpieczne? Czy możliwość schowania się w tzw. zatoczce jest logiczna?

Dzieci i inni piesi przechodzą na drugą stronę, chowają się pomiędzy samochodami, a później znów muszą wyjść na tę ruchliwą drogę. Dobrze, jeśli obok nie ma samochodów, lecz co zrobić, jeśli w tym miejscu zaparkuje np. bus? Dzieci wybiegają pod jadące samochody, ponieważ nic nie widzą. Tylko czekać aż coś się stanie i dojdzie do tragedii. A wystarczyło dodać jeszcze kilka słupków lub barierek kosztem dwóch miejsc parkingowych tak, aby było bezpieczne. Tak, aby można dojść do samego skrzyżowania bez ponownego wychodzenia na jezdnię.

Być może to ja jestem nadwrażliwa, lecz to tą drogą codziennie chodzą moje dzieci i nie tylko moje, a sytuacje niebezpieczne już w tym miejscu widziałam. Obserwując to co zostało zrobione byłam pewna, iż to jakaś prowizorka, która zostanie zmieniona lub udoskonalona. Niestety faktem jest, iż jest to inwestycja w naszym sołectwie,  która naraża na zdrowie lub życie nasze dzieci i nas samych. Zdruzgotana obecnym rozwiązaniem pozwoliłam sobie napisać ten list i załączyć fotki przedstawiające obecny stan bezpieczeństwa w Piasku na ul. Dworcowej.

Mam nadzieję, iż obecne rozwiązanie zostanie zmienione, a dzieci do tego czasu będą zwracać szczególną ostrożność podczas korzystania z tego „pseudo” przejścia dla pieszych. Mam nadzieję, iż kolejne inwestycje w naszym sołectwie będą przemyślane i bezpieczne, a jednocześnie przez kogoś nadzorowane! W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, a w szczególności dzieci proszę o opublikowanie tego problemu.  Z góry dziękuję za poruszenie problemu.

Z poważaniem mieszkanka Piasku

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Zderzenie dwóch pojazdów w Pawłowicach. Kierowca nietrzeźwy
Zderzenie dwóch pojazdów w Pawłowicach. Kierowca nietrzeźwy
Wczorajszy wypadek na Wiślance w Pawłowicach. 19-latek trafił do szpitala z urazem obojczyka
Wczorajszy wypadek na Wiślance w Pawłowicach. 19-latek trafił do szpitala z urazem obojczyka
Ruszyła rekrutacja do Pszczyńskiego Dziennego Domu Pomocy Medycznej
Ruszyła rekrutacja do Pszczyńskiego Dziennego Domu Pomocy Medycznej
Wypadek w Krzyżowicach. 10-letni rowerzysta trafił do szpitala
Wypadek w Krzyżowicach. 10-letni rowerzysta trafił do szpitala
17 września: sytuacja epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim
17 września: sytuacja epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim

Komentarze:

wykop 2019-04-26 godz. 09:34
https://www.wykop.pl/link/4922169/comment/65041075/#comment-65041075
Sołowiej 2019-04-24 godz. 08:35
Jedynym słowem święte krowy najchętniej by wjechały autem do kościoła co by nie trzeba było za daleko chodzić. Teraz już spacerkiem do kościoła się nie chodzi tylko samochód. Bogactwo ludziom do głowy uderzyło. Z drugiej strony trzeba się pochwalić swoim super autem, pycha tak ma:)
ha ha ha 2019-04-21 godz. 14:03
jaki sołtys dba tak Piasek ma
Pioskowianin 2019-04-21 godz. 08:16
Pszczynianin... nie rozumiesz parking był wcześniej niż pasy w tym miejscu... Nie denerwuj się:) to pasy wymalowano prosto na parking i moje pytanie było dlaczego? Czy nie możnabyło przesunąć pasów troszkę dalej? A jeśli nie to dlaczego? Czy ktoś chciał zaoszczędzić na utwardzeniu kosztem parkingu - po ażurach się kiepsko chodzi...
Pszczynianin 2019-04-19 godz. 16:53
Piaskowianin a szkoła od kiedy istnieje? Parking w tym miejscu poroniony pomysł. Ale święte krowy najlepiej by do kościoła autem wjechały.
Pioskowianin 2019-04-19 godz. 08:23
Ja mam pytanie kto zrobił w tym miejscu to przejście? Dlaczego przejście nie zostało zrobione trochę dalej? Czy ktoś chciał zaoszczędzić na utwardzeniu dojścia do pasów z drugiej strony ulicy? Parking w tym miejscu jest od 1997r., a pasy?
buhaha 2019-04-19 godz. 06:55
A może jakie barierki taka cała wieś
ha ha 2019-04-18 godz. 10:50
A może jaki radny takie barierki.
mieszkaniec 2019-04-16 godz. 15:34
Dziękuję Pani Reniu za wskazanie problemu. Widzę że jednak można działać.
Mieszkanka Piasku 2019-04-16 godz. 14:15
Jaki sołtys, takie barierki
treść:
autor:

SQL: 18