Nie Dokarmiaj Smoga ma konkretne pomysły na walkę ze smogiem

Powiat22.01.2019, 10:16

Kampania Społeczna Nie Dokarmiaj Smoga wspólnie z grupą Rowerowa Pszczyna przygotowała wnioski, których wdrożenie przyczyni się do ochrony mieszkańców przed skutkami zanieczyszczenia powietrza oraz do  poprawy jego jakości. 

Wnioski inicjatorzy kampanii  Nie Dokarmiaj Smoga złożyli 16 stycznia br. do Rady Miejskiej w Pszczynie. W dokumencie zawarli postulaty dotyczące poprawy jakości powietrza w gminie.

Członkowie grupy Nie Dokarmiaj Smoga liczą na dobrą wolę i chęć zaangażowania się władz gminy Pszczyna w rozwiązanie problemu. Jednocześnie potwierdzają gotowość do współpracy w celu realizacji wypracowanych wniosków.

Pełna treść dokumentu TUTAJ

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Pszczyna chce przystąpić do programu „Stop Smog”
Pszczyna chce przystąpić do programu „Stop Smog”
Trwa wymiana kotłów w Goczałkowicach
Trwa wymiana kotłów w Goczałkowicach
gorący temat
Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół
Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół
Trwa dodatkowy nabór wniosków Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Trwa dodatkowy nabór wniosków Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Budowa komisariatu w Woli dobiega końca
Budowa komisariatu w Woli dobiega końca

Komentarze:

DDD 2019-01-23 godz. 15:40
Również przyłączam się do wyłączenia drewna. Jednak szkody z drewna (ze względu na skalę) są niewielkie, a jednak użytkowników kominków jest sporo i marketingowo naprawdę dla tej inicjatywy to będzie więcej szkody niż pożytku. Tym bardziej, że niektózy mają czasem drewno do spalenia ze swojej działki czy lasu (a swojego węgla nie ma raczej nikt).
joko 2019-01-23 godz. 15:31
Super inicjatywa! może wreszcie zadzieje się coś konkretnego. Mam tylko wątpliwości co do zaproponowanego zakazu palenia drewnem, wystarczyłby wymóg odpowiedniej klasy kominków. A są takie które gwarantują przy drewnie poniżej 20% wilgotności, spełnienie norm BImSchV (Stufe2), 15a BVG które mówią m.in. o dopuszczalnej emisji.. Trzymam kciuki! :)
DDD 2019-01-22 godz. 11:52
Brawo, nareszcie konkretne pomysły, a nie tylko apele, akcje edukacyjne itp. Niestety na dzień dzisiejszy te postulaty może poprzeć maksimum 20-30% mieszkańców i burmistrz dobrze o tym wie. Na dziś w Pszczynie nie wprowadzono żadnych ponadstandardowych działań związanych z walką ze smogiem, przykład Kobióra, gdzie jest zapis w planie zagospodarowania o zakazie montowania pieców na paliwa stałe dla nowych domów, mówi wiele o podejściu władz i radnych Pszczyny. To jest takie bicie piany w taki sposób, żeby nic się nie zmieniło (żeby sie nie narazić potencjalnym wyborcom). Proszę walczcie, bo racja, przyszłość jest wasza.
plesek.pl 2019-01-22 godz. 10:43
paru bogatych fircyków się zebrało i chcą nam nowe lokalne podatki wprowadzić, a z kolaboracji uczynić cnotę, mam nadzieję, że Dobry Gospodarz grzecznie spławi tych fircyków, którym się widocznie nudzi i z dobrobytu się im w głowach poprzewracało
treść:
autor:

SQL: 19