Nie chce być radnym od seksu grupowego

Pszczyna16.01.2019, 10:23

Zły stan dróg, smog, korki – to tylko niektóre ważne problemy gminy Pszczyna. Radny PiS Rafał Wróbel uznał najwyraźniej, że równie istotny lub nawet istotniejszy jest głupi żart burmistrza. I zyskał łatkę „radnego od seksu”. Na dodatek seksu grupowego.

Ta – przyznajmy szczerze – mało poważna, wręcz żenująca historia rozpoczyna się 21 listopada w Jankowicach. Wtedy odbyła się uroczystość 40-lecia zespołu „Jankowiczanie”. Wydawało się, że skończy się na kilku zdjęciach i wspomnieniach ze wspólnej zabawy. Nic z tego. Zadbali o to burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz radny Prawa i Sprawiedliwości z Jankowic, Rafał Wróbel, w Radzie Miejskiej po raz pierwszy, wcześniej radny Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Seks grupowy: odsłona pierwsza

Podczas sesji radni rozmawiają na różne sprawy i tematy. Pytają burmistrza oraz pracowników urzędu o problemy, które dotykają mieszkańców, szczegóły realizowanych lub planowanych inwestycji. Często krytykują urzędników i samego burmistrza. R. Wróbel 13 grudnia poruszył dość nietypowy temat. Pisaliśmy już o tym TUTAJ.

Zapytał Dariusza Skrobola, czy był na imprezie w Jankowicach, 21 listopada. Burmistrz potwierdził, że był. - Ja też tam byłem. To było 40-lecie zespołu „Jankowice”. Byli tam moi rodzice, była moja teściowa, która jest wdową. I tak mnie zastanowiło, bo pan tam był chyba nie jako osoba prywatna, tylko jako burmistrz miasta Pszczyny – mówił radny. - Padło z pana ust takie stwierdzenie, coś pan o seksie grupowym mówił na tym spotkaniu – kontynuował R. Wróbel.

Przerwał mu Leszek Szczotka, przewodniczący Rady Miejskiej pytając, czy to jest miejsce na takie sprawy? - Pan burmistrz był tam jako przedstawiciel urzędu. Chciałem tylko dopytać, o co to chodziło? Bardzo mnie zaszokowały takie słowa, że z pana strony takie słowa padły. Czy pan mógłby mi to wyjaśnić? - pytał radny. Burmistrz odniósł się do sprawy. - Nie pamiętam. Jeżeli coś takiego padło, to przepraszam – powiedział Dariusz Skrobol. Chwilę później przewodniczący Leszek Szczotka miał problem z zamknięciem obrad, bo dostał ataku śmiechu.

Seks grupowy: odsłona druga

Wydawałoby się, że to koniec sprawy. Ale Rafał Wróbel postanowił nie odpuszczać. Znów wątek seksu grupowego stał się jednym z ważniejszych dla niego, bo kontynuował go na sesji 20 grudnia. Zwrócił się tym razem do przewodniczącego Rady Miejskiej, Leszka Szczotki. - W poniedziałek byłem bardzo ładnie przywitany przez pana w sekretariacie. Zwrócił się pan do mnie jakobym był „radnym od seksu grupowego”. Bardzo mnie to zabolało. Nie wiem, czy pana to śmieszy, ostatnio nawet przez chwilę nie mógł pan prowadzić obrad, tak pana rozbawiłem – mówił R. Wróbel.

- Ta sala i ten czas to nie jest miejsce na takie tematy. Tu poruszamy poważne problemy gminy. A czy to jest najważniejszy problem w gminie dla pana? - ripostował Szczotka. - Najważniejszy nie, ale jest dla mnie ważny. Może to pana rozbawia, mnie to nie bawiło. Prosiłbym, żeby pan do mojej osoby nie odnosił się w ten sposób – przyznał Wróbel.

Radny opowiedział, jak miała wyglądać sytuacja z Jankowic, która tak go zbulwersowała. Jak relacjonował, uczestników zaproszono do wspólnego zdjęcia, wtedy burmistrz miał powiedzieć do mikrofonu: „zapraszamy do zdjęcia grupowego, nie mylić z seksem grupowym”. - Czy pan ten wątek kończy, czy będzie go dalej ciągnął przez następne sesje? - zapytał L. Szczotka.

- Chciałbym tylko wyjaśnić sprawę, i myślę, że ustosunkuje się pan odpowiednio do mojej prośby – stwierdził radny Wróbel. Chodzi o nienazywanie R. Wróbla „radnym od seksu grupowego”. Co na to przewodniczący? - Postaram się – odparł.

Epilog

Autor żartu, o którym dyskutowano już drugą sesję do sprawy tym razem się nie odniósł. Głos zabrał jednak wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Marek Dutkowski. - Zacytuję pewną piękną maksymę: „Błogosławieni, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego w słowa” - powiedział, za co otrzymał brawa.

Z reguły o takich staramy się nie pisać na naszych łamach. Jeśli jednak wybrany przez mieszkańców w wyborach radny uznaje, że jest na tyle ważna, by aż dwukrotnie poruszać temat na sesji Rady Miejskiej (a kto wie, czy nie poruszy też na kolejnej), stwierdziliśmy, że i czytelnicy powinni wiedzieć, jakie radny ma priorytety.

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Drugi wiceprzewodniczący potrzebny, bo jest dużo imprez
Drugi wiceprzewodniczący potrzebny, bo jest dużo imprez
Radny pyta burmistrza o... seks grupowy
Radny pyta burmistrza o... seks grupowy
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!
Wspólne patrole sokistów i policjantów
Wspólne patrole sokistów i policjantów
gorący temat
Mieszkańcy nie chcą oddychać zatrutym powietrzem. Petycja do Burmistrza i Rady Miasta Pszczyny
Mieszkańcy nie chcą oddychać zatrutym powietrzem. Petycja do Burmistrza i Rady Miasta Pszczyny
Mikołaje pobiegną dla Aniołów
Mikołaje pobiegną dla Aniołów

Komentarze:

Antoni 2019-01-17 godz. 05:31
Proponuję powołać komisję śledczą do wyjaśnienia sex sfery w mieście
Pisorek 2019-01-16 godz. 17:11
Jestem za przyznaniem dla naszego Radnego nagrody Darwina ,co redakcyjna na to ?
treść:
autor:

SQL: 20