"Nie-Bo" z autorskimi utworami w Pszczynie

20.03.2010, 17:38

Pszczyna

27 marca w Bugsys Jazz Club gościć będziemy znany pszczyńskiej publiczności zespół Nie-Bo”.

Przed nami koncert promujący płytę z klasyką rocka z polskimi w większości autorskimi tekstami. Na koncercie usłyszymy piosenki nowe, ale nie zabraknie miejsca na utwory wykonywane przez dawne zespoły Roberta Lubery: Sagittarius, The end, czy Nie-Bo.

Po latach występów Roberta Lubery z wieloma artystami przyszedł czas na powrót do źródeł.

Robert Lubera

Gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, wydawca.

Początek działalności to lata osiemdziesiąte w których był liderem blues-rockowej grupy Sagittarius. Z tym zespołem został laureatem OMPP 84/85 r., co automatycznie zaowocowało zaproszeniem do koncertu „Debiuty 85” na festiwalu opolskim, a także sesją nagraniową dla radiowej „Trójki”. Nagrane wtedy utwory „Deszczowy blues” i „Stary Jeep” często gościły na antenie krajowych rozgłośni radiowych, a także znalazły się na pierwszych miejscach listy przebojów rozgłośni Uniwersytetu Columbia w USA.

W 1986 roku doszło do pierwszego spotkania i koncertu zespołu z Tadeuszem Nalepą. Sagittarius zagrał wiele koncertów w tym festiwale: Sopot Blues-Top (Opera Leśna), Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Jarocin.

Lata dziewięćdziesiąte to coraz częstsze wychodzenie poza granice bluesa i założenie zespołu THE END . Z piosenką „Na każdym słowa dnie” został zaproszony do udziału w koncercie „Premiery” na Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 90 . W 1993 był obok zespołu Ilusion był laureatem festiwalu „Marlboro Rock In 93”.Wystąpił w Jarocinie nagrał debiutancką płytę zrealizował dwa teledyski do piosenek „Zaczynam od nowa”, „Znam ten świat” i jako suport brał udział w trasie „Przedmieścia” zespołu WILKI . Po trasie „Przedmieścia „ Robert Lubera został zaproszony do współpracy z Robertem Gawlińskim. Z liderem Wilków nagrał płyty „Solo” i „Kwiaty jak relikwie”. Czasie czteroletniej współpracy wiele koncertował między innymi w USA , nagrał dwa koncerty telewizyjne, czterokrotnie występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 1997r rozpoczął działalność koncertową w solowym projekcie Artura Gadowskiego wokalisty zespołu IRA. Brał udział w licznych koncertach programach telewizyjnych . Do ważniejszych należy zaliczyć występ przed solowym koncertem Brayana Maya gitarzysty legendarnej grupy Queen”.

W 1999r napisał piosenki i muzykę do spektaklu „Błysk Rekina” reżyserowanego przez Jerzego Fedorowicza rozpoczynając tym współpracę z Teatrem Ludowym w Krakowie . Spektakl ten należy do najdłużej granych przedstawień teatralnych w Polsce. Od dziesięciu lat nie schodzi z afisza a obejrzało go około 80000 widzów. Kolejny spektakl to „Minnesota blues”, historia oparta na autobiografii autora którym jest Krzysztof Jaryczewski kultowy wokalista Oddziału Zamkniętego.
Z piosenkami Oddziału Zamkniętego wykonywanymi przez aktorów i zespół NIE-BO na żywo spektakl zobaczyło około 20000 widzów.

W 2007 roku zespół NIE-BO został zaproszony do współpracy przez Piotra Nalepę w celu realizacji muzycznej festiwalu poświęconego pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy.
Od tego czasu pod szyldem PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR koncertuje w kraju i za granicą wykonując piosenki zespołu BREAKOUT.

Napisana i nagrana przez Roberta piosenka „Budzę się sam” zaśpiewana przez Maćka Stuhra znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Krugerandy”(z Maćkiem w roli głównej).

Robert ma na koncie „aktorski” udział w filmach „Anioł w Krakowie” i „Zakochany Anioł”.


NIE-BO założone w połowie lat dziewięćdziesiątych przez Roberta po raz pierwszy użyło tej nazwy w Austrii w trakcie licznych w tamtym czasie klubowych koncertów . Powstało z chęci grania koncertów w bliskim kontakcie z publicznością . Przez zespół przewinęło się wielu wspaniałych muzyków. Działalność nagraniową zespół rozpoczął w składzie Robert Lubera gitara, Robert Kubiszyn bas, Artur Malik perkusja, Sławek Berny instrumenty perkusyjne.

Obecny skład koncertowy:

Robert Lubera - gitara, śpiew
Piotr “Quentin”Wojtanowski - gitara basowa śpiew
Krzysztof “Flipper” Krupa - perkusja
Michał Jurkiewicz - instrumenty klawiszowe


Koncert: Bugsys Jazz Club

27 marca o 20.00

Bilety w cenie 20 zł i 25 zł


akm

T G+ F

1

1
1

Zobacz także

Dyspozytornia już nie w Pszczynie
Dyspozytornia już nie w Pszczynie
W Pszczynie nie strajkują
W Pszczynie nie strajkują
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18